“Dünyanın En İyi Lüks otomobili 2020 Yeni Bentley…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bentley’in “dünyanın en iyi GT sedanı” için çıktığı yolda 3. nesliyle gelen Flying Spur, beklentilerin de üstünde geldi!

Bentley Continental serisinin ağır gemisi Flying Spur, 3. nesliyle geldi. Üst düzey insanların tercihi olan İngiliz marka modeli 2020 model yılına kavuşmasıyla da gerekli olan ünvanı kaportasına yazdırdı. 2005 yılında çıkartılan premium dört kapılı, 1998 yılında çatısı altına girdiği VW grup araçlarının alt yapısında üretiliyor.

Continental GT’de dahil olmak üzere Flying Spur’un şasi kısmı VW Phaeton, güç aktarım bileşenlerinde ise Audi A8 ve S8‘in nimetlerinden yararlanıyor. 3. nesliyle gelen bu tek kişilik ordu, markası tarafından “dünyanın en gelişmiş lüks Grand Touring spor sedanı” olarak tanımlanıyor. Bentley’de üst seviye araç markaları gibi yeni nesil bir modelde bile temel hatlarını kullanmayı tercih edenlerden.

Continental GT platformunda birleştirildiğini direkt olarak belli eden Flying Spur’un karoserindeki parça değişimlerine makyaj operasyonu dememiz daha uygun kaçabilir. Ancak yine de jenerasyon olarak Spur, 3. kasa dönemini yaşıyor. Vurgu yapılacak yerler iyi kestirilerek, İngiliz modelin seviyesi yukarıya taşınmış. Dış kısımda çift farın ve büyük ızgaranın verdiği zengin görüntüsü yeni geliştirilen alüminyum ve kompozit şasi üzerine konumlu. Burkulma açıları iyi ayarlı, yüksek sürüş kabiliyeti için yapılan şasi sayesinde limuzin lüksünde, spor sedan performansında deneyim yaşayabileceksiniz.

En başta Bentley, ilk defa Elektronik Tekerleği Direksiyon‘a sahiptir. Tahmin edilemeyecek bir sürüş kabiliyetinden söz ediliyor. Aktif Dört Tekerlek Çekiş sistemi Bentley Dinamic Ride ile birlike çalıştırılıyor. Üç farklı bölmeye sahip air süspansiyonlar neticesinde de bahsettiğimiz limuzin-spor sedan otomobil tadını aynı anda yaşamanıza olanak sağlıyor.

Bentley mühendisleri hassasiyeti artırmak amacıyla daha ileri ön aks konumu sayesinde ağırlık dağılımında iyileşme olduğunu söylüyor. Yeni debriyajlı dört çeker sistemiyle iki çeker olarak arka tekerleklere güç gönderebiliyor. Öte yandan yol koşullarına bağlı olarak kayma durumlarında ön aksa da tork gönderimi yapılarak denge konusunun kusursuzlaştırıldığı aktarıldı. Ayrıca 5.1 inç kadar uzayan dingil mesafesi sayesinde iç alandaki etkiler iyileştirilmiş.  Zarafetin yoğun olarak hissedildiği kabin içerisinde 130 mm artırılan dingil açıklığı sınıfındaki yarışa son veriyor. Çoğu öge Continental GT’den geçirilmiş. 12.3 inç dijital dokunmatik ekran, detoksifiye kaplama, benzersiz döner konsol, HD dijital gösterge paneli ve ortamın ferahlığını artıran panaromik cam da Flying Spur donanım listelerinde bulunuyor. Heleki elmas desenli kapitone deri kapı detayları hayallerdeki lüks anlayışını destekliyor.

Yeni Continental GT’nin kalkışına buradan bakarak Flying Spur’un öncesinde yapabileceklerine bakabilirsiniz. Kaput altında rakamlarıyla heyecanlandıran 6.0L W12’yi yine çift turbo desteği ile görüyoruz. Tam olarak hissedeceğiniz 635 ps ve 900 nm torkluk bir kalp çarpıntısını taşıyor. Neden dünyanın en iyi GT sedan olduğunu 3.8 saniye kalkış ve 333 km/h‘lik üst limit hızından anlaşılması mümkün.

2020-bentley-flying-spur (1) 2020-bentley-flying-spur (2) bentley-flying-spur-1 yeni-bentley-continental-flying-spur-profil yeni-bentley-continental-flying-spur-arka

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.