Duygu Danışmanlık Kariyerinize Işık Tutuyor…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Günümüzde kuşkusuz bir gerçek ki yabancı dilin yoksa bir işe girmek neredeyse imkansız. Lisanı olmayanlar için işe girişte en büyük engel olan dil konusunda hala ‘Anlıyorum ama konuşamıyorum’ diyenlerden misiniz?

 

Ne özgeçmişinizdeki fiyakalı deneyimler, ne de içinizdeki girişimci ruhu… Bilgi çağımızın bir gerçeği ile karşı karşıyayız. Eğer yabancı diliniz yoksa her zaman bir adım geride kalmaya mahkûmsunuz. İyi bir kariyer hedefliyorsanız, sular seller gibi bir yabancı dil size iş kapılarını da açacaktır. ‘Yabancı dili gramer bilgisi dışına çıkarıp nasıl pratiğe dökebilirim’ sorusunun cevabını yurtdışı eğitimleri veriyor. Sizin bu yoldaki rehberiniz ise Duygu Danışmanlık oluyor.

 

Dil öğrenmek ve yurtdışı deneyimi kazanmanın günümüz şartlarında ne kadar avantajlı olduğunu görüyoruz, deneyimliyoruz. Nasıl yapmalı da bu dil işini halletmeli diye düşünüyorsanız, sizi Duygu Danışmanlık ile gerçekleştirdiğimiz röportajımıza alalım… Yurtdışı eğitimine dair aklınızdaki tüm sorulara cevap niteliğindeki röportajımızdan sonra haydi harekete geçmeye…

Keyifli okumalar…

 

Öncelikle bize vakit ayırıp sorularımızı yanıtladığınız için teşekkür ederiz. Röportajımıza sizi tanıyarak başlayabilir miyiz?

 

Uzun yıllardır eğitim sektörünün içerisindeyim. İlk yıllarda İngilizce öğretmenliği olarak sürdürdüğüm kariyerimi, daha sonra profesyonel yöneticilikle devam ettirdim. Kurumların başarısının altında yatan en önemli sermayenin, sahip olunan insan sermayesi olduğunu düşünüyorum. Eğer dürüst, güvenilir ve çalışkansanız başarı da beraberinde geliyor. Bu sebeple de kendi işimde iyi bir başlangıç yaptığımı söyleyebilirim.

 

Bize kısaca Duygu Danışmanlık’ tan bahsedebilir misiniz?

 

Yurtdışında eğitim kararı önemli ve hayatinizi büyük ölçüde değiştirebilecek bir plandır. Bu kararı verirken gerekli bilgileri güvenilir kişi veya kurumlardan alma ihtiyacı doğmaktadır. Duygu Danışmanlık, yurtdışı eğitim konusunda danışmanlık hizmeti veren güvenilir bir kurumdur. Temel amacımız yurtdışında eğitim görmek isteyen herkesin en güvenli ve kaliteli hizmeti alabileceği yurtiçi eğitim acenteleri ve yurtdışı okulları portfolyosu oluşturmak ve kamuoyuna sunmaktır.

 

Neden yurtdışında eğitim?

 

Her yıl on binlerce öğrenci yurtdışında eğitimi tercih ediyor. Bunun birçok nedeni var. Artık iş bulabilmek ve kariyer basamaklarını daha sağlıklı bir şekilde tırmanabilmeniz için yabancı dil bilmenin ve yurt dışında bulunmanın önemi geniş çevrelerce kabul gören bir gerçektir. Özellikle Türkiye gibi hızla gelişmekte olan ve rekabetin kıyasıya yaşandığı bir ülkede diğerlerinin önüne geçmek, küresel bakış açısı edinmek ve yurt dışında eğitim görerek ufkunuzu geliştirmek şart. Bu nedenle de Türkiye’den yurtdışına giden öğrenci sayısı her yıl hızla artmaktadır. Kısacası çocuklarımızın gereksinim ve erişkinlik vizyon gelişimi, dünya vatandaşı olabilmeleri açısından oldukça gerekli.

 

Çalışma alanlarınız nelerdir?

 

Temel alanımız temel çalışma alanımız olan Business English olup, bununla birlikte genel yabancı dil kursları, uluslararası dil kursları (TOEFL, IELTS), 7-17 yas grubu için yaz okulları, mesleki dil kursları, yurtdışı üniversitelerine yerleşim ve vize işlemleridir. Ayrıca, konaklamadan ulaşım işlemlerine kadar her asama tarafımızdan ayarlanmaktadır.

 

Business English ile ilgili neler söylemek istersiniz?

 

Business English programıyla, vakti kısıtlı olan çalışanlara yurt dışında kısa süreli yoğun programlar sunuyoruz. Bu programlar genel dil programları ya da mesleki programlar olabilmektedir. Eğitim süresi tamamen kişinin isteğine bağlıdır.

 

Türk öğrenciler genellikle hangi ülkeleri tercih ediyorlar?

 

İngiltere, USA, Japonya, Kanada, Avustralya, Almanya, Avusturya, Fransa, İtalya ve Viyana gibi ülkeler en çok tercih edilen ülkeler arasında oluyor.

 

Sektördeki tecrübelerinize dayanarak sizce yurtdışı eğitiminde dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

 

Dikkat edilmesi gereken ilk nokta, isin ehli bir danışman ile çalışmaktır ve öğrencinin kişiliğine sosyalliğine uygun ülke ve okul seçiminin önemli olduğunu düşünüyorum.

 

Bugüne kadar olan tecrübelerinizi göz önüne alırsanız sizce Türk öğrenciler için en uygun ülke hangisidir?

 

İngiltere.

 

Duygu Danışmanlık’ı diğer danışmanlık firmalarından ayıran en büyük fark nedir?

 

En büyük farkımızı işimizi severek ve inanarak yapıyor olmamız ile ortaya koyduğumuza inanıyorum.

 

Şirketinize başvuran öğrenciler genelde hangi programları tercih ediyorlar?

 

Executive business English, aile kampları, yaz okulları ve üniversite eğitimini tercih ediyorlar.

 

Vize görüşmeleri için öğrencilere önerileriniz nelerdir?

 

Vize görüşmelerinde öğrencileri % 100 biz yönlendiririz ve her alanda takibini yapmaktayız. Bu nedenle vize almadaki basarimiz % 99’dur.

 

Yurt dışında bulunan bir öğrenci problem yaşadığı bir durumda size nasıl ulaşabilmektedir?

 

Her zaman telefon, e-mail ve bulunduğu ülkedeki danışmanımızla iletişime geçebilmekteler.

 

Şirketinizin gelecek dönem planlarından biraz bahsedebilir misiniz?

 

İleride Bursa dışında farklı şehirlerde şube açmayı düşünmekteyiz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.