Emine Erdoğan, Salda Gölü’nü ziyaret etti…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Burdur’da beyaz kumsalları ve turkuaz rengi nedeniyle “Türkiye’nin Maldivleri” olarak ünlenen Salda Gölü’nü ziyaret etti ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un davetlisi olarak, Burdur’un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü ziyaretinde çevre düzenlemesinden öncesi ve sonrası fotoğraflarını inceleyen ve gölü gezdikten sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Emine Erdoğan, Türkiye’nin cennet köşelerinden biri olan Salda Gölü’nü ilk kez gördüğünü söyledi. Karşılaştığı manzara karşısında duygulandığını ve burayı çok beğendiğini dile getiren Emine Erdoğan, şunları ifade etti: “Herkese gelip Salda Gölü’nü görmesini tavsiye ediyorum. Bize ilk söylendiğinde böyle şeyler anlatılmadı. ‘Burası bakanlık eliyle kötü bir hâle getirilecek’ dediler. Ben de Bakanıma bunu bildirdim. ‘Asla böyle bir şey yok. İsterseniz sizi davet ediyorum. Salda Gölü’ne gelin birlikte gezelim. Önceki ve sonraki hâlini size göstermek istiyorum. dedi. Gerçekten görünce mutmain oldum. Bütün halkımızın da mutmain olmasını tavsiye ediyorum. O hâlden bu hâle gelişi, gerçekten çok güzel bir girişim.” Çalışma dolayısıyla, Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum’u tebrik eden Emine Erdoğan, çalışmalar bittikten sonra gölün yeni hâlini de görmek istediğini ifade etti. Emine Erdoğan, gölle ilgili yapılan bilgilendirmeden tatmin olduğunu ve Bakan Kurum’a güvendiğini dile getirdi.  Göle gelenlerin araçlarını park ettiği alanın 500-600 metre kadar uzaklıkta olduğuna işaret eden Emine Erdoğan, “Park alanı gerekirse daha da geriye çekilebilir. Halkımız buraya geldiği zaman arabalarını artık gölün dibine kadar çekmeyecekler. İhtiyaçlarını giderebilecekleri, yemek yiyebilecekleri belki ufak bir restoran, duş alabilecekleri modern yerler olabilir. Ancak tabii ki buraya zarar vermeden ve görüntüyü bozmadan tahta veya taştan basit yerler olacağı bilgisi verildi. Bakanımıza güveniyorum ve kendisini tebrik ediyorum” diye konuştu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da Emine Erdoğan’ın bugüne kadar çevre ile ilgili her projeye destek olduğunu, kendilerini yalnız bırakmadığını vurgularken, Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan Sıfır Atık Projesi’nin 2023 yılına kadar tüm şehirlerde hayata geçirileceğini kaydetti.

2019-09-02-ee-saldagolu-29 2019-09-02-ee-saldagolu-27 2019-09-02-ee-saldagolu-10

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.