Emlak Konut GYO’nun konut kampanyası ilgiyle karşılandı…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Emlak Konut GYO’nun düşük peşinatlı 2 yıl ödemesiz konut kampanyası ilgiyle karşılandı. 2 Haziran’dan bu yana yaklaşık 10 milyar liralık satış yapılınca kampanyanın kalıcı olmasına karar verildi.

Emlak Konut GYO’nun 2 Haziran’da açıkladığı ‘Hayallerini Erteleme Türkiye’ kampanyası konut pazarını hareketlendirdi. Kampanya kapsamında bugüne kadar yaklaşık 10 milyar lira değerinde 7 bin konut satışı yapıldı. Vatandaşın yoğun ilgisiyle birlikte kampanyanın sürekli olmasına karar verildi. Böylece hem vatandaşın konuta ulaşımı kolaylaşacak hem de konut piyasası canlanacak.

2 Yıl ödeme yok

Peki uzun süredir bekle-gör durumundaki vatandaşı alıma yönlendiren kampanyada hangi avantajlar sunuluyor? Emlak Konut projelerinden konut alanlara önce liste fiyatı üzerinden yüzde 10 indirim yapılıyor. Peşinat olarak yüzde 5 ödeyen vatandaş, 24. ayda yüzde 15’lik ara ödeme yapıyor. Kalan yüzde 80 için 0.69’dan başlayan oranla konut kredisi kullanılıyor. Bu süreçte 10 ve 15 yıl vade seçenekleri sunuluyor. Evi alan vatandaş 2 yıl taksit ödemiyor, ödemeler 3. yılda başlıyor. Avantajları gören vatandaşların harekete geçtiğini belirten sektör temsilcileri kimi ofislerde gece saat 01.00’e kadar müşteri kabul ettiklerini dile getiriyor. İşte bu talepler nedeniyle Emlak Konut kampanyasının yeni bir model olarak kalıcı hale getirildiği belirtiliyor. Satışı süren kampanyalı projeler İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Yalova, Konya, Denizli ve Niğde’de yer alıyor. Şirket önümüzdeki dönemde satışa çıkaracağı yeni projeleri de kampanyaya dahil etmeyi planlıyor. Emlak Konut kampanyasının yanında kamu bankalarının düşük faiz avantajı da devam ediyor. Kamu bankaları sıfır konutta faizi 0.64’e, ikinci elde 0.74’e çekmiş ve 12 ay ödemesiz dönem fırsatı sunduklarını açıklamıştı.

500 BİN TL’LİK EVİN AYLIK TAKSİDİ 3.776 TL
Liste fiyatı 500 BİN TL
İndirimli fiyat 450 BİN TL
Peşinat 22 BİN 500 TL
Ara ödeme (24. Ayda) 67 BİN 500 TL
Kredi faizi % 0,69
10 yıl vadede aylık taksit 5 BİN 414 TL
15 yıl vadede aylık taksit 3 BİN 776 TL
Taksitler 24 ay ertelemeli, 25. ayda ödeme başlıyor

KAMPANYAYA KATILAN PROJELER

Florya Evleri
Semt Bahçekent
Gebze Emlak Konutları 3. etap
Başkent Emlak Konutları
Benim Kentim Yalova
Başakşehir Avrasya Konutları
Bizim Mahalle
Allsancak
Köy Zekeriyaköy
Avangart İstanbul
Avrupark Hayat
Büyükyalı İstanbul
Cer İstanbul
Düşler Vadisi Riva
Ebruli Ispartakule
Evora Denizli
Evora İzmir
İstmarina
Karat 34
Koordinat Çayyolu
Merkez Ankara
Nidapark İstinye
Nidapark Küçükyalı
Niğde Emlak Konutları
Ormanköy Çekmeköy
Temaşehir Konya
Tual Bahçekent
Validebağ Konakları
Esenler Emlak Konutları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.