Ferrari F8 Spider 2020’de Türkiye’de…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İtalyan spor otomobil üreticisi Ferrari’nin V8 motor ile donatılmış olan orta-arkadan motorlu yeni nesil üstü açılabilen spor otomobil F8 Spider, İstanbul’da tanıtıldı.

Fer Mas Şirket Müdürü Özgür Süslü, “Dünya lansmanı Eylül ayında Maranello’da gerçekleştirilen F8 Spider’ı ülkemize 2020 yılının son çeyreğinde 1 adet getireceğiz. Önümüzdeki dönemde ise ön sipariş almayı sürdüreceğiz” diye konuştu

Ferrari’nin yeni spor otomobili F8 Spider’in Türkiye tanıtımı gerçekleştirildi. Aracın örtüsü İstanbul’da düzenlenen özel bir organizasyonda kaldırıldı.

Etkinlik kapsamında Ferrari markasının global partnerlerinden Poltrona Frau, Ferrari Cockpit ofis koltuklarını, Hublot ise Ferrari koleksiyonu saatlerini sergiledi.

Ferrari’nin Türkiye distribütörü Fer Mas Şirket Müdürü Özgür Süslü, “F8 Spider’ı dünya lansmanından kısa bir süre sonra ülkemizdeki Ferrari tutkunlarıyla buluşturduğumuz için mutluyuz. Önümüzdeki dönemde ön sipariş almayı sürdüreceğimiz F8 Spider’ın ilk teslimatını ise 2020 yılının son çeyreğinde gerçekleştiriyor olacağız” diye konuştu.

720 Beygir güç üretiyor 

Özgür Süslü, otomobilin ilk etapta bir adet getirileceğini, ilerleyen dönemde ise talebe göre aracın satışını gerçekleştireceklerini kaydetti. V8 motor ile donatılmış olan orta-arkadan motorlu yeni nesil üstü açılabilen spor otomobil F8 Spider, 1977 yılında 308 GTS ile başlayan üstü açık V8 motorlu spor otomobillerin son halkasını oluşturuyor. RHT (Açılır Hard Top) tavanıyla dikkat çeken F8 Spider’da, 3902 cc hacminde turbo beslemeli 720 beygir gücünde motor görev yapıyor.

IMG-2306 IMG-2305

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.