Geri Dönüş filmi sinemaseverlerle buluştu…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mülteci kampından tersine doğru işleyen kurguyla evine dönen Suriyeli bir gencin hikayesinin anlatıldığı, Gökay Süngü’nün yazıp yönettiği Geri Dönüş (Return) filmi, sinemaseverlerle buluştu.

The Soul Production’ın yapımcılığını üstlendiği filmin galası, Grand Pera Emek Sahnesi’nde gerçekleştirildi. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, burada yaptığı konuşmada yönetmenin hem müzik hem de sinema alanında başarılı biri olduğunu, filmde kötülüklerin durması ve iyiliklerin öne çıkmasının işlendiğini söyledi.

Filmin kurgusunu başarılı bulduğunu dile getiren Demircan, “Çok güzel bir film diye düşünüyorum. Bir sanatçının iki kabiliyeti vardır. Bir; sanatçı kabiliyeti. Müzisyendir, aktördür, ediptir ama onun bir kabiliyetinin daha olması lazım, yaşadığı toplumun duygusunu hissetmesi. Bizim milletimiz böyle bir nimettir. Paylaşan, kötülüğü istemeyen, iyiliği isteyen ve zorda olanın yanında olan bir milletiz. Kendimizle iftihar edebiliriz, yanı başımızdaki bu büyük felaketi milletçe göğüsledik.” değerlendirmesini yaptı. Demircan iyiliğin, tevazu, paylaşmak, kötülere ve bencillere karşı durmak anlamına da geldiğinin altını çizerek, “Onlar kendi çıkarları için bütün dünyayı yakabilirler. Ama biz istesek de yapamayız. Dolayısıyla bu akşam gerçek bir kültür sanat akşamı” diye konuştu.

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Beyoğlu’nun sinema, kültür, sanat ve müzik alanında kıymetli sanatçılara ev sahipliği yaptığını belirterek, “Beyoğlu Belediyesi olarak elimizden gelen imkanlar nispetinde sinema, tiyatro ve müzik sektörüne gerek akademik anlamda gerekse icra edilecek sanat ve performanslar bakımından yardımcı olmaya gayret gösteriyoruz” şeklinde konuştu.

Yönetmen Gökay Süngü ise “Umarım burada size dinlettiklerimiz ve izlettiklerimizle bütün dünyaya barışın iletilmesi üzere bir etkileşim olur.” dedi. Doğru işler yapmanın önemine dikkati çeken Süngü, “Biz inşallah hep doğru yapan, iyi davranan, yalan söylemeyen, yani doğruyu söyleyen insanlar oluruz. Memlekete, dünyaya hayırlı insanlar oluruz.” diye konuştu.

Filmde rol alan Dolapdere Big Gang grubu ile şarkıcı Sekine’nin konser verdiği geceye, filmin oyuncularından Havva Şevval Ergel ve Linet’in yanı sıra sinema ve sanat dünyasından isimler de katıldı. Program, mülteci kampından tersine doğru işleyen bir hikayeyle evine dönen bir gencin yaşadıklarının anlatıldığı yaklaşık 20 dakikalık filmin izlenmesiyle sona erdi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.