Haluk Bilginer ‘en iyi erkek oyuncu’ seçildi…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Haluk Bilginer Türkiye’ye ödül sevinci yaşattı. Usta oyuncu, bu yıl 47’ncisi düzenlenen Uluslararası Emmy Ödülleri’nde‘en iyi erkek oyuncu’ seçildi. New York’taki törende ödülünü alan Bilginer, “Kendimden çok Türkiye’ye bu ödül gittiği için mutluyum” dedi.

ULUSLARARASI Televizyon Sanat ve Bilimleri Akademisi’nin ABD dışında yayınlanan televizyon yapımlarının en iyilerini seçtiği ‘Uluslararası Emmy Ödülleri’nde ödül alan ilk Türk, Haluk Bilginer oldu. Bu yıl 47’ncisi düzenlenen organizasyonda ödüller, dün sabaha karşı New York’ta yapılan törenle sahiplerine verildi. Bilginer, yapımcılığını Ay Yapım’ın üstlendiği, Puhu TV’de yayınlanan 12 bölümlük “Şahsiyet” dizisindeki rolüyle ‘en iyi erkek oyuncu’ ödülüne layık görüldü.
Başrolünü üstlendiği “Şahsiyet” dizisinde, kendisine Alzheimer tanısı konulduktan sonra yıllardır ertelediği bir cinayeti işlemeye karar veren Agâh Beyoğlu’nu canlandıran Haluk Bilginer, üstün performansıyla Uluslararası Emmy Ödülleri jürisinin en beğendiği aktör oldu.

Haluk Bilginer, New York’taki Hilton Otel’de düzenlenen ödül törenine “Şahsiyet”in yönetmeni Onur Saylak, senaryo yazarı Hakan Günday ve Ay Yapım CEO’su Kerem Çatay’la birlikte katıldı. Adı açıklandığında ödülünü almak için sahneye çıkan oyuncu, konuşmasına Türkçe “Merhaba” diyerek başladı ve İngilizce devam etti: “Beni bu değerli ödüle layık gören Akademi’ye teşekkür ediyorum. Bu projenin yapılmasına imkân veren muhteşem ekibi sahneye çağırmamda bir sakınca yoktur sanırım: Kerem Çatay, Onur Saylak, Hakan Günday. Onlarla çalışmak benim için büyük onurdu. Dizimiz adalet ve amnezi (belleksizlik) üzerineydi. Bireysel amnezi değil, ülke olarak, toplum olarak amnezi. İçinde yaşadığınız toplumun amneziden mustarip olmadığından emin olun.” dedi.

IMG-2667 IMG-2665

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.