İdil Biret’den muhteşem Bodrum konseri…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Piyano sanatçısı İdil Biret, 2. Muğla İdil Biret Müzik Festivali etkinliği kapsamında Bodrum Antik Tiyatro’da dinleyici karşısına çıktı.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, dünyaca ünlü piyano sanatçısı İdil Biret konser verdi. Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum Belediyesi’nin ortaklaşa Bodrum Antik Tiyatro’da düzenlediği 2. Muğla İdil Biret Müzik Festivali’nin ilk etkinliği gerçekleştirildi. Teması Beethoven’ın 250’inci doğum yıl dönümü olan etkinlikte, piyanist İdil Biret ve Kemal Cem Yılmaz, Münif Akalın yönetimindeki Muğla Büyükşehir Belediyesi Orkestrası eşliğinde sahne aldı.
Halka açık konserde, Beethoven’ın 1’inci ve 5’inci piyano konçertosu seslendirildi. Etkinliği izleyenler arasında CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ve Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat da yer aldı. Başkan Gürün, konserin sonunda sanatçılara ve izleyenlere teşekkür etti. Festivalde 23 Temmuz’da İdil Biret, Can Okan ve Buğra Yüksel sahne alacak. Beethoven’ın 2, 3 ve 4’üncü piyano konçertosu seslendirilecek.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.