İstanbul’da Şubat ayı konser rehberi…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul’da şubat ayı yabancı sanatçıların konserleriyle renkli geçecek. Gipsy Kings, İngiliz Oda Orkestrası ve China Moses sahneye çıkacak isimler.

Farklı müzik türlerinde ün kazanmış yabancı sanatçılar, İstanbullu müzikseverlere renkli bir ay yaşatacak. İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO), 7 Şubat’ta Cemal Reşit Rey Konser Salonu’na (CRR) konuk olacak. Lior Shambadal’ın yöneteceği konserin solisti, Alman keman sanatçısı Rebekka Hartmann olacak. Dünyanın en köklü orkestralarından İngiliz Oda Orkestrası (English Chamber Orchestra), Stephanie Gonley yönetiminde, Schubert, Mozart ve Haydn’ın eserlerinden oluşan repertuvarıyla 13 Şubat’ta konser verecek.

Avishai Cohen 15 Şubatta sahnede

Uluslararası üne sahip virtüöz basçı, besteci ve şarkıcı Avishai Cohen, 50 50 50 projesi kapsamında 15 Şubat’ta sahne alacak. CRR’de gerçekleşecek konserde sanatçıya, piyanoda Elchin Shirinov, davulda ise Noam David eşlik edecek.

Brezilya esintileri
İtalyan caz şarkıcısı ve söz yazarı Chiara Pancaldi, Brezilya’dan esintiler taşıyan müziğiyle 16 Şubat’ta CRR’de olacak.

Diğer Konserler

Grammy Ödüllü Latin pop müzik efsaneleri Gipsy Kings, Gipsy Kings by Andre Reyes projesiyle 16 Şubat’ta sahne alacak. Bamboleo, Volare, Baila Me, Un Amor ve My Way gibi unutulmaz eserlere imza atan topluluğun konseri, Zorlu PSM’de gerçekleşecek. Tunuslu ud üstadı Dhafer Youssef, 8 Şubat’ta Hüsnü Şenlendirici, Eivind Aarset ve Adriano Dos Santos’un eşliğinde, Sounds of Mirrors albümünde yer alan eserlerini yorumlayacak. Mavi Boncuk, Olmaz Böyle Şey, Feride gibi unutulmaz çok sayıda eserlere hayat veren sanatçı Emel Sayın, 11 Şubat’ta Zorlu PSM’de konser verecek. Caz, R&B, soul ve blues müziğinin dünyaca ünlü isimlerinden biri olan China Moses, 5 Şubat’ta İş Sanat’ta müzikseverlerle buluşacak.
Flamenko dansa getirdiği yenilikçi duruşuyla dikkat çeken Olga Pericet’in adını taşıyan Olga Pericet Flamenko Dans Topluluğu, 20 Şubat’ta İş Sanat’ta La Espina adlı gösterisini sahneleyecek

images 5947abea61361f0ac85db3d4 gipsy-kings images (1) unnamed

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.