Kapasitemizi sürekli artırıyoruz!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Türk otomotiv sektörü 2014 yılında bir önceki yıla oranla yaklaşık % 10’luk bir küçülme yaşadı. Buna rağmen Avek Otomotiv olarak biz bu dönemde satışlarımızı artırdık. Bünyemizde bulundurduğumuz markalar, geçen yıl satış rakamlarıyla önemli bir pay elde etti.”

 

Avek Otomotiv’in Genel Müdürü Engin Yazıcı ile Avek Otomotiv’in çalışmaları ve hedeflerini konuştuk. Yazıcı; “Kalitemizi en üst seviyede tutarak müşteri memnuniyetinden ödün vermeden çalışıyoruz.” sözleriyle Avek’in hizmet anlayışını özetledi.

 

Röportajımıza kısaca sizi tanıyarak başlayabilir miyiz?

 

1974 Rize doğumluyum. Evliyim ve iki çocuk babasıyım. Uludağ Üniversitesi İşletme Bölümünde yüksek öğrenimimi yaptım. Daha sonra 1996 yılında Toyota yetkili satıcı ve servisinde Servis Danışmanı olarak iş hayatına adım attım.

 

2005 yılında Avek Otomotiv’de ilk olarak Servis Müdürlüğü ve Genel Müdür Yardımcılığı yaptım. 3 yıldır da Avek Otomotiv’in Genel Müdürü olarak görev yapıyorum.

 

Avek Otomotiv’in kurulum ve gelişim süreci hakkında bilgi alabilir miyiz?

 

Avek Otomotiv, Doğuş Otomotiv yetkili satıcısı olarak 2005 yılında, İstanbul Tekstilkent’te faaliyetlerine başladı. Yenilikçi bakış açısıyla, kuruluşundan günümüze sahip olduğu tesisleri ve sunduğu hizmet kalitesini geliştirmeyi ilke edindi. Avek Otomotiv, son dönemdeki yatırımlarıyla alanına 14.434 m2 alan ekledi ve toplamda 42.852 m2 lik bir alana kavuştu. Böylece sahip olduğu alan bakımından % 51 oranında artış gerçekleştirdi. Diğer yandan Avek Otomotiv olarak; Volkswagen Binek, Volkswagen Ticari, Audi, SEAT ve DOD markasının yetkili satıcılığına geçtiğimiz yıl Skoda markasını da ekledik.

 

Hizmetlerinizden kısaca bahseder misiniz?

 

Yetkili servisimize gelen müşterilerimize sunduklarımızın yanında gelemeyenlere de hizmet sunuyoruz. Araçlarını servislerimize getirmeye vakti olmayan müşterilerimiz için şoförlerimizle yerinden alım, yerine teslim hizmeti sunuyoruz. Araçları periyodik bakım için serviste olup araç ihtiyacı duyan müşterilerimize de geçici araç hizmeti sunuyoruz. Gün içi servise gelemeyen müşterilerimiz için pazartesi ve salı günleri gece servisi hizmeti veriyoruz.

 

Ayrıca servisimize gelen müşterilerimiz araçlarını beklerken bay-bayan kuaförümüzden, bilardo salonumuzdan, kafeteryamızdan ve lostra salonumuzdan yararlanabiliyor.

 

Satışa sunduğunuz markalar ve modeller hakkında bilgi verir misiniz?

 

Volkswagen Binek ve Ticari, Audi, SEAT, Skoda markalarının Türkiye’de pazara sunduğu tüm modellerin satışını yapıyoruz.

 

Otomotiv sektöründeki teknolojiyi ve gelişmeleri takip etmek adına yaptığınız çalışmalardan bahseder misiniz? Fuarlara katılıyor musunuz?

 

Yurt içi ve yurt dışı fuarlara fırsat buldukça katılıyorum. Özellikle distribütörümüz Doğuş Otomotiv’in eğitim ve tanıtım organizasyonları ile bu konuda büyük katkısı var. Hem yeni model araçlarımızın tanıtımı hem de rakiplerini bizlere tanıtıyor.

 

Müşteri memnuniyeti için yapmış olduğunuz çalışmalardan bahseder misiniz?

 

Avek Otomotiv olarak müşteri memnuniyeti en büyük önceliğimiz. Hizmet verdiğimiz Audi, Volkswagen, Seat, Skoda ve Volkswagen Ticari araçların satışıyla birlikte servis hizmetlerinde de kalitemizi en üst seviyede tutarak müşteri memnuniyetinden ödün vermeden çalışıyoruz. Pazar ihtiyaçlarını gözeterek servis kapasitemizi sürekli artırıyoruz. Bunların sonucunda 2014 yılında ve 2015’in ilk 6 ayında Türkiye’nin en çok Volkswagen araç girişi yapan servisi olduk.

 

2015 plan ve projelerinizden bahsederek uzun vadedeki hedeflerinizi aktarır mısınız?

 

İlk olarak, yakın zamanda Türkiye’de bir ilk olan VW Filo Servisi’ni açtık. Böylece filo müşterilerimize en hızlı en iyi hizmeti sunacağız.Çanakkale’de Doğuş Otomotiv’in Yetkili Satıcı ve Servis ağını Avek Otomotiv olarak genişletecek olan 2016 yılı başında açmayı planladığımız bir yatırımımız var. Bu bayiimiz bölgede yapılan en büyük yatırımlardan biri olacak. 6.500 metrekare alana kurulacak ve toplam 21.000 metrekarelik kullanım alanına sahip olacak.

 

Son olarak otomotiv sektörünün dünü ve bugünü hakkında bir değerlendirme yapar mısınız?

 

Türk otomotiv sektörü 2014 yılında bir önceki yıla oranla yaklaşık % 10’luk bir küçülme yaşadı. Buna rağmen Avek Otomotiv olarak biz bu dönemde satışlarımızı artırdık. Bünyemizde bulundurduğumuz markalar geçen yıl satış rakamlarıyla önemli bir pay elde etti. Türkiye’nin ilk 500 firmasının tespit edildiği listeye geçtiğimiz sene olduğu gibi bu sene de sıramızı yükselterek girdik. Sektörde gelişmeler ne yönde olursa olsun biz sahip olduğumuz markalar ve hizmet kalitemiz ile bu yıl da sektör ortalamasının üzerinde büyüyeceğiz. Bunun göstergesi olarak da geçtiğimiz yılsonuna doğru Skoda Yetkili Satıcılığı ve Servisliğini aldık ve 2015 ilk 6 ay sonu itibariyle perakende satışlarda Türkiye’de en çok araç satan Skoda bayisiyiz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.