Muya ile Her Adımda Enerji

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Muya Genel Müdürü Bülent Yüney ile dünya markası olma yolunda hızla ilerleyen bir marka olan Muya’nın; çalışmalarını, ürünlerini ve “Her Adımda Enerji” düşüncesiyle oluşturdukları yeni koleksiyonunu konuştuk.

 

Bülent Yüney, yeni koleksiyonlarında yer alan ve sağlık açısından devrim niteliği taşıyan jelli terlik ve mıknatıslı-manyetik tabanlı terliğin özelliklerini Black or White okuyucuları için anlattı…

 

Bülent Bey röportajımıza kısaca sizi tanıyarak başlayabilir miyiz?

 

Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü mezunuyum. 14 yıldır Muya firmasında yönetici olarak çalışmaktayım.

 

-Muya’yı sektörünün lideri konumuna getiren kilometre taşları nelerdir? Hizmet ilkeleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz?

 

1995 yılında kurulmuş bir firmayız. Bu sene 20. yılımızı kutluyoruz. Markamız öncelikle ayak sağlığını ve rahatlığını hedef alan, kullanımda konfora ve kaliteye önem veren dinamik, yenilikçi bir yaklaşım ile yüksek kalite hizmet ilkelerini benimseyerek 20 yılda sektörde kalitesi ve ismiyle bilinirliği olan bir marka olmuştur. “Her Yaşa Her Ayağa” sloganıyla bay, bayan ve çocuk olmak üzere, zengin bir ürün yelpazesine sahip olan MUYA, kurulduğu günden bu yana her yıl modayı ve trendleri takip ederek, terlik ve ayakkabı koleksiyonlarıyla her sezon kalitesini ve farklılığını gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında ispatlamıştır.

 

-Muya, ürün kalitesi ve tasarımları ile A segmentinden müşterilerin de dikkatini çekti ve marka bir değişim sürecine girdi. Bu süreçten bahseder misiniz?

 

“Her Yaşa, Her Ayağa” sloganını benimseyerek üretim yapan bir firmanın büyük bir pazara; sokaktan eve, salondan banyoya, okuldan denize bütün bu kullanım alanları için üretim yapıyor olması, ismini ve kalitesini milyonlara bir marka olarak kabul ettirmesi takdir edersiniz ki 20 yılda kolay kazanılmış bir başarı değildir. Ülkemizde A segment müşteri kitlesi kaliteye, kullanım rahatlığına, konfora ve ürüne kolay ulaşmaya önem veren bir müşteri kitlesidir. Bu nedenle ürünlerimizde kaliteyi ve konforu ön planda tutuyoruz. Ürünlerimizin ayak sağlığına uygun, anatomik, rahat ve konforlu ürünler olması ayrıca geniş bir satış ve pazar ağına sahip olmamız 20 yılda başarımızı bu noktaya getirmemizi sağlamıştır. Bu başarıda öncelikle hem yaş hem de taşıdıkları vizyon olarak genç ve dinamik bir düşünceye sahip olan firma sahiplerimizin ayrıca Ar-Ge sinden, pazarlamacısına, tasarımcısından mağaza çalışanlarımıza, makinede çalışan işçisine kadar tüm personelimizin büyük bir payı vardır.

 

-Zengin bir ürün yelpazesine sahipsiniz. Bu noktada ürün özellikleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz? Muya’nın 20. Yılı için ürettiği jelli ve mıknatıslı terliklerin özellikleri nelerdir?

 

Muya, yaz ve kış olmak üzere iki sezona birden hizmet veren bir firmadır. Bu nedenle her sezon ürün gamımız ve koleksiyonumuz yenilenmektedir. Yeni bir koleksiyon oluşturulurken o yılın modasını, öne çıkan renklerini ve yeni trendleri takip etmek, özellikle İtalya, İspanya, Almanya gibi yurtdışı fuarlarını gezmek büyük önem arz etmektedir.

 

Bu yıl üç yıldır ürettiğimiz ve oldukça ilgi gören hatta sektörde ne yazık ki taklitlerimizin de çıktığı “Topuk Dikeni” olan kişilerin rahatça kullanımını sağlayan ve uzun süre ayakta kalanlar için büyük bir rahatlık ve konfor sağlayan Jelli Terliğimizin yanı sıra; Yine tasarımının firmamıza ait olduğu vücuttaki enerjiyi stabilize eden, enerji seviyesinin dengede tutulmasını sağlayan anti statik ve anti stres özelliklerine sahip mıknatıslı ve manyetik tabanlı terliklerimizi de “Her Adımda Enerji” düşüncesiyle koleksiyonumuza ekledik.

 

Geniş bir satış ağına sahip olan firmamız; Türkiye genelinde 500’den fazla perakende noktasında, zincir mağazalarda ve ulusal marketlerde ve www.muyashop.com Online Alışveriş sitemizde kolaylıkla nihai tüketiciyle buluşabilmektedir.

 

_MG_4794

 

-Üretim teknolojiniz ve üretim tesisleriniz hakkında neler söylemek istersiniz?

 

Firmamız 20 yıldan beri Poliüretan Teknolojisiyle; terlik, ayakkabı ve taban üretmektedir. Tesisimizde İtalya’nın son teknoloji ürünü makineler kullanılmaktadır. Yine bu sene taban tesislerimizde yenilik olarak, tüm Dünya’da trent olan Faylon teknolojisine geçmiş bulunmaktayız. Ayrıca yine yeni bir teknoloji olan Air/Hava Yastıklı tabanlarımız ayakkabı üreticilerinin hizmetine sunulmuştur.

 

-Kendi markanızın yanı sıra uluslararası alanda kendini ispatlamış birçok markanın da lisanslı üreticisisiniz. Bu konu hakkında bilgi alabilir miyiz?

 

2010 yılından itibaren Aydınlı Grup’un ana lisansörlüğünde faaliyet gösterdiği Fransa’nın köklü markalarından biri olan “Pierre Cardin” markasının terlik ve sandalet üretiminin lisans, üretim, pazarlama ve dağıtım hakkı firmamıza aittir. Söz konusu markanın Türkiye genelinde 230 seçkin perakende noktası ve ulusal zincir mağazalarında, Orta Doğu lisansı gereği; İran, Irak, Suriye ve tüm Türki Cumhuriyetlerde Pierre Cardin markasıyla ürettiğimiz ürünlerin satış ve pazarlamasını başarıyla gerçekleştirmekteyiz.

 

-Son zamanlarda sağlık açısından son derece zararlı maddelerden üretilen ürünlerin yaydığı bir tehlike söz konusu. Muya üretimlerinde sağlık açısından nelere dikkat ediyor?

 

Muya ürünleri Sağlık Bakanlığının öngörmüş olduğu kurallara göre üretilmektedir. Terlik ve ayakkabıyı oluşturan ( Taban, Saya, aksesuar v.b) tüm unsurlar ve ayrıca ürettiğimiz her ürün yine bakanlıklarımızın yetki verdiği kurumlarda, fitalat ve ağır metal testleri gibi testlerden geçirilerek onay sonrası üretilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.