New York’ta Göbeklitepe sergisi…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özlem Süer, dünyanın tarih seyrini değiştiren Göbeklitepe’den aldığı ilhamla hazırladığı koleksiyonunu, müthiş bir sergiyle, Lazzoni Madison mağazasında görücüye çıkardı.

Lazzoni Mobilya’nın New York’taki Madison Mağazası’nda dünyaca ünlü tasarımcılar ve iç mimarlar boy gösterirken, Türk tasarımının öncü isimlerinden Özlem Süer de bu hafta New York’a damgasını vuruyor. 2019 Göbeklitepe Yılı’na ithafen, deneysel materyallerin kavramsallığa vurgusu; tarihin sıfır noktası olarak nitelendirilen Göbeklitepe’deki bulguların ilham verdiği vahşi hayvan figürleri, T biçiminde dikili taşlar ve yuvarlak plan detayları, taş duvar etkileri… Bu dev tarihi imajın aktarıldığı ünik baskılarla anlatılan görsel şölen, Lazzoni’nin New York Madison Mağazası’nda. Ağırlıkla “print”lerden oluşan, toprak renk etkilerinin görüldüğü eserlerde heykelsi yaklaşımlar da ön planda. Böylesi muhteşem bir hazinenin dünya sahnesinde, Türk-Amerikan senteziyle ve dünyanın en önemli merkezlerinden “Madison Square”de sunulacak olması, bu görkemli mirasın tanıtımına değer katıyor. Emel Özer küratörlüğündeki açılış davetine, Berke Kababulut, Onur Kandemir, Efe Kababulut, Catrina Luis ile Selin Bora gibi ünlü tasarımcılar ve iç mimarlar katıldı. Toprak renk etkilerinin görüldüğü eserlerde, heykelsi yaklaşımlar ön plana çıkarken, çalışmalar konukların ilgisini çekti.

Efe Kababulut, Berke Kababulut 5d7fe6485542851b5c0f6df1 Berke Kababulut,Necati Özer,Özlem Suer,Onur Kandemir,Efe karabulut

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.