Pera Palace Hotel Jumeırah’ta en anlamlı portre…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir dönem Pera Palace Hotel Jumeirah’ın sahibi olan Georges Nagelmackers’ın, ünlü Belçikalı ressam Theo Van Rysselberghe tarafından yapılan portresinin açılış töreni,  cemiyet ve sanat dünyasından ünlü simaların katılımıyla gerçekleşti.

 

Pera Palace Hotel Jumeirah’ın kurucusu Georges Nagelmackers’ın, Rysselberghe tarafından yorumlanan portresinin açılışı, Pera Palace Hotel Jumeirah’ın mistik bölümü Kütüphaneli Salon’da düzenlenen özel bir kokteyl’den sonra sergilenmeye başlandı. Etkinliğin ev sahipliğini üstlenen otelin Genel Müdürü Pınar Kartal Timer, davetlilerle de gece boyunca tek tek ilgilendi. Cemiyet ve sanat dünyasından Demet Sabancı Çetindoğan, Ebru Sanver, Emre Aracı, Erol-Margarita Makzume ve Avusturya Başkonsolosu Christine Wendl’in katıldığı gece keyifli anlara sahne oldu.

 

1892’de Doğu Ekspresi yolcularının konaklaması için İstanbul’da Pera Palace’ı yaptıran ve aynı zamanda Orient Exspress trenlerinin kurucusu olan Georges Nagelmackers’ın portresi, 4 yıl boyunca Pera Palace Hotel Jumeirah’da sergilenecek.

 

Bu portre Erol Makzume’nin özel koleksiyonunda yer alıp kendisi tarafından sergilenmesi için Pera Palace Hotel Jumeirah’a geçici olarak verilmiştir.

 

 

Haber’in Fotoğrafları

 

 

Demet Sabancı Çetindoğan Ebru Sanver Margarita MakzumePera Palace Hotel Jumeirah Genel Müdürü Pınar Kartal Timer (2)Pera Palace Hotel Jumeirah Genel Müdürü Pınar Kartal TimerPinar Kartal Timer-Ebru Sanver-Avusturya Baskonsolosu Christine Wendl

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.