Rolls-Royce ‘Dawn’ İle baştan çıkarıcı karşılaşma…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dawn, klasik anlamdaki form anlayışını bütün teşkil edecek bir tasvirle bir araya getirdi. Arzu edilenin gücüyle şekillenen, tamamen fonksiyonel bir tarz geliştirme eğilimi içerisinde tasarlanan Rolls- Royce yeni ‘Dawn’ ile alışılagelmişin dışında bir otomobil olarak otomobil dünyasında büyük yer kaplayacak.

 

Rolls-Royce 2+2 üstü açık ultra lüks otomobili yeni Dawn serisi, Aysal ve Hilal Aysal’ın birlikte gerçekleştirdiği galada cemiyet hayatının seçkin ünlülerini bir araya geldi. Yüz yüze gelinen yeni Dawn, tamamen kişisel bir tarz ve anlayışla duyu ve duyumların dışavurumunu yansıtan görünümüyle etkiliyor. Mutlak uyuma önem verilen bu tasarımla mekanik sanat dili özgün şekilde ifade ediliyor.

 

Diğer 2+2 koltuk düzenine sahip üstü açık otomobillerden farklı olarak, sadece ön koltuklarda oturanların değil, araçtaki dört kişinin de konforu ve lüksünden hiçbir ödün verilmeden tasarlanmış. Rolls-Royce Dawn dört adet kişisel, şık koltuk sunuyor.

 

Rolls-Royce’un dünyadaki en sessiz üstü açılır kapanır otomobili üretmek hedefiyle oldukça sessiz bir sürüş olanağı sunan Dawn’ın bir diğer özelliği de, Soft top tavanın sessiz bir şekilde açılması ve bu da Rolls-Royce Dawn’ın biçimini değiştiriyor.

 

Romantizm Hat Safhada

 

Estetistik, romantizm ve markaya uygunluğu açısından bir Rolls-Royce için tek seçenek kumaş bir tavandı. Müşterilerinin isteklerini dinleyen Rolls-Royce, gece yağmurda üstü açılır bir araç sürmek ve yağmur damlalarının tavana vurduğunu duymaktan daha romantik bir şey olmadığı düşünülerek yapılan bu araç için onlarla aynı doğrultuda düşündüğünü fark etti.

 

Ergonomisi ve konforunun ulaştığı en üst noktalardan biri de, klasik spor otomobil profilini anımsatırcasına, arkadaki yolcuların Dawn’a rahat binip inebilmesi için önemli ölçüde eklemeler yapılması. Arka koltuktaki yolcu basit bir şekilde sadece araçtan inmiyor aksine ayağa kalkıyor.

 

 

Haber’in Fotoğrafları

 

 

Ayşe Azizoğlu Emel Yıldırım Hilal Aysal Nuray FenercioğluArzu KuntAhmet Güneştekin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.