Şehir Tiyatroları’nda Yaz Oyunları başladı…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları tarafından düzenlenen Yaz Oyunları, Felatun Bey ile Rakım Efendi oyunuyla başladı.

Şehir Tiyatroları’nın gelenekselleşen etkinliği kapsamında Ahmet Mithat Efendi’nin yazdığı, Selçuk Soğukçay’ın oyunlaştırıp yönettiği Felatun Bey ile Rakım Efendi, Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda sahnelendi.

Seyircilerin beğenisini kazanan ve ayakta alkışlanan oyunun gösterimine, Şehir Tiyatroları Müdürü Necip Sedat Çakır, Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Süha Uygur, Müdür Yardımcıları Ceyhun Ünlü, Osman Kurtuluş ve Mehmet Karaosmanoğlu’nun sanatçı, gazeteci ve eleştirmenler katıldı.

Açıkhava Yaz Oyunlarında Bizim Aile, Amanvermez Avni ve Cibali Karakolu oyunları da seyirciyle buluşacak.  Sadık Şendil’in yazdığı Aziz Sarvan’ın yönettiği Bizim Aile oyunu 13 Haziran’da, ilk kez 2018-2019 sezonunda sahnelenmeye başlayan, Ebu’s Süreyya Sami’nin yazdığı Selçuk Yüksel’in oyunlaştırıp yönettiği Amanvermez Avni 15 Haziran’da sahnelenecek.

Henri Keroul ve Albert Barre’in yazıp Nedret Denizhan’ın yönettiği Cibali Karakolu oyunu ise 16 Haziran’da izleyiciyle buluşacak.

 

20190613-2-36865115-45259607-web,T2KPId5g-0m1OdaVzAE0Hw Cibali-Karakolu-(4) amanvermez-avni-01 Bizim-Aile-2(1) Cibali-Karakolu-(6)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.