Seni Seviyorum Türkiye, Datça’da

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Seni Seviyorum Türkiye, Datça Tiyatro Festivali ile sezonu kapatıyor.

 

Bakırköy Belediye Tiyatroları’nın 21. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında prömiyer yapan oyunu ‘Seni Seviyorum Türkiye’ kapalı gişe geçirdiği tiyatro sezonunu  Datça Tiyatro Festivali ile  kapatıyor.

Bu yıl Türkiye’ye odaklanan  Almanya ‘daki  ‘Das Theater Festival’ ini takiben  Ankara ‘da ‘İstanbul Oyunları Festivali ‘ nde de sahne alan ‘Seni Seviyorum Türkiye’ , ‘ Datça Tiyatro Festivali’ kapsamında 28 Haziran’da Datçalı sanatseverlerle buluşacak.

Ceren Ercan’ın yazdığı, Yelda Baskın’ın yönettiği Seni Seviyorum Türkiye, bugün bu ülkeyi sevme çabası üzerine bir oyun. Oyunda karakterler; aksayan hayatın akışı içinde “buradayım ve ben de Türkiye’yim” demenin imkânı üzerine bir yolculuğa çıkıyorlar.

Oyunda; Alican Yücesoy, Defne Şener Günay, İrem Sultan Cengiz, Damla Karaelmas, Emre Koç rol alıyorlar. Oyunu koreografisi Melih Kıraç’a, dekor ve ışık tasarımını Cem Yılmazer’e, kostümleri Selin Ölçen’e, müzikleri Okan Kaya’ya ait.

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’da yaptığı açıklamada, ”Geçtiğimiz yıl binlerce katılımcıyı ağırlayan ve  bu yıl da ‘Deniz Seviyesinde Tiyatro’  sloganıyla yola çıkan festivalde yer almaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bakırköy Belediye Tiyatroları oyunlarının kendi sahnelerimizin yanında gerek yurt dışında gerekse yurt içindeki festivallerde büyük ilgi görmesinden ötürü tüm tiyatro emekçilerimize teşekkür ederim”dedi.

Oyunlar, atölyeler, konserler, söyleşiler ve  performanslarla  26-30 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek Datça Tiyatro Festivali’nde , tüm etkinlikler ücretsiz olacak.

Seni Seviyorum Türkiye4523 Seni Seviyorum T.4542 Seni Seviyorum Türkiye4177

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.