Sephora ve KAGİDER kadın girişimciler için el ele verdi…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sephora, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) iş birliği ile kadınlara ilham ve cesaret vermek için harekete geçiyor.”Kadın Girişimcilerin Gücü – Kozmetik ve Güzellik Sektöründe Kadın Girişimcileri Geliştirme Hızlandırma Programı’’ ile güçlerini birleştiren Sephora ve KAGİDER, kadın girişimcileri destekleyecek.

Sephora Türkiye, kadınların girişimcilikte ve sosyal hayatta güçlenmesi, hayatın her alanında toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması hedefiyle yola çıkan KAGİDER ile el ele vererek kozmetik ve güzellik sektöründe Kadın Girişimcileri Geliştirme Hızlandırma Programı’nı başlattı. Burcu Esmersoy’un moderatörlüğünde ; KAGİDER Başkanı Emine Erdem ve Sephora Türkiye Pazarlama Direktörü Ayça Kaya ev sahipliğinde ve Gülsha markasının kurucusu Gülşah Gürkan’ın bir araya geldiği toplantıya sanat ve cemiyet hayatından Müge Boz ve Emina Jahovic gibi isimler de katılım gösterdi. Sephora, geçtiğimiz yıllarda, markanın kurumsal kimliği ve sosyal sorumluluk değerleriyle uyumlu olarak başlayan global ölçekli programı ‘Sephora Stands’ çatısı altında, girişim ve öz güven odağında pek çok kadının hayatına dokunarak onları destekleyen sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirdi. Yine bu kapsamda Sephora Türkiye, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ile Kozmetik ve Güzellik Sektöründe Kadın Girişimcileri Geliştirme Hızlandırma Programı’nı başlatarak, kadın girişimcilerin iş hayatında aktif rol almasına destek olmayı hedefliyor. Bu programın hayata geçmesinin en büyük nedenlerinden biri ise hayatlarında cesur adımlar atmak isteyen kadınların yanında olup onlara ilham verebilmek ve destek olmak.

Gerçekleştirilen geliştirme ve hızlandırma programının 2 günlük kampında  KAGİDER’in üyeleri, eğitmenleri, ekibi ve aynı zamanda Sephora Türkiye ekibi kadın girişimcilerle birlikte olacak, kamp süresi boyunca iş planı oluşturma, dünya ve Türkiye’de kozmetik trendleri, pazarlama-satış ve insan kaynakları yönetimi gibi çeşitli konularda bilgilerini, deneyimlerini paylaşacaklar. Sephora Türkiye Pazarlama Direktörü Ayça Kaya proje ile ilgili olarak “Tüm dünyada kadınları odağına almış bir marka olarak kadın girişimcilere her alanda destek veren KAGİDER ile bu projeyi “Kadınlar Günü”nü konuştuğumuz çok anlamlı bir dönemde gerçekleştirmekten mutluluk duyuyoruz. Türk kadınları Sephora’yı benimsedi ve çok sevdi. Türkiye’de geride bıraktığımız 13 yılın ardından bugün 43 mağazamız ve online platformumuz sephora.com.tr ile müşterilerimizle bir araya gelen bir “aşk markası” olduk. KAGİDER ile başlattığımız geliştirme ve hızlandırma programı kapsamında da önceliğimiz; girişimci kadınların yolculuklarına ışık tutarak ticari faaliyetlerinde yönlerini belirlemeleri için uzmanlık ve motivasyon konularında onlara destek olmak. Bu program ile kadınlara hem kendi bilgi ve deneyimlerimizi aktarabilmek, hem onları kendi kitlelerimiz ile buluşturabilmek hem de umuyoruz ki hem global hem de lokal prensiplerimiz içerisinde her şey yolunda gittiği takdirde onlara sephora.com.tr online platformumuzda satış hakkı sunabilmeyi hedefliyoruz.” dedi.

KAGİDER Başkanı Emine Erdem gerçekleştirdiği konuşmada şunları söyledi: “KAGİDER olarak, kadının potansiyelinin değerlendirilmesi, ekonomik ve toplumsal alanda eşit şekilde varlık göstermesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yeni dünyanın yükselen trendi girişimcilik. Gerek dünyada gerekse ülkemizde girişimciliğin yarattığı fırsatlar ve pazarlar ekonomilerin değişimi ve gelişiminde büyük rol oynuyor. Kadın girişimcilerin ise bu roldeki payının ve yaratacağı etkinin güçlü bir yer tuttuğunu her fırsatta görüyoruz.  Sephora ile kozmetik ve güzellik endüstrisinde kadın girişimcilere fırsat sunmak, işlerini büyütmeleri için destek olmak ve yeni pazarların kapılarını aralamak amacıyla yola çıktık. Hayata geçirdiğimiz bu proje için çok heyecanlıyız.  İş birlikleri, düş birlikleri için bir kez daha kendilerine teşekkür ederiz.  Sürdürülebilir kalkınma ve ekonomik büyümeden bahsedebilmek için kadınların iş dünyasına aktif katılımı gerekmektedir. Hep birlikte toplumsal cinsiyet eşitliği için daha çok çalışıp kadınların iş hayatına katılımı önündeki engelleri kaldırmalı ve kadınları cesaretlendirmeliyiz.” dedi.

Sephora ve KAGİDER kadın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.