Toyota’nın aile SUV modeli Avrupa pazarında…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Japon otomotiv üreticisi Toyota’nın en büyük hibrit SUV modeli Highlander’in, ilk kez Avrupa pazarında satışa sunulacağı açıklandı.

ABD, Avustralya ve Çin gibi pazarlar için geliştirilen Highlander’in, 2021’in yaz aylarında Avrupa yollarına çıkması birlikte ise Toyota’nın kıtadaki SUV model sayısı 4’e çıkacak, Bugüne kadar 15 milyon hibrit araç satan Toyota, hibrit SUV ürün gamındaki en büyük modeli Highlander’i Avrupa yolları ile buluşturmaya hazırlanıyor.

4’üncü neslinde ilk kez Avrupa’ya gelecek Highlander’in kaputunun altında RAV-4 tanıdık olan 2.5 litre benzinli motor, önde ve arkada konumlandırılan elektrikli motorlar yer alıyor. Otomobilde dört tekerlekten çekiş sistemi de yer alıyor. ABD, Avustralya ve Çin gibi pazarlar için geliştirilen Highlander’da, 7 kişilik oturma kapasitesi bulunuyor. Aracın bagaj hacmi ise 658 litre olarak açıklanıyor. Toplam sistem gücü 244 beygir olan Highlander Hybrid’in, ECO, NORMAL, SPORT ve TRAIL arazi sürüş modları olmak üzere dört farklı sürüş seçeneği bulunuyor.

  

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.