Tuncel Kurtiz, vefatının 8’inci yılında anıldı…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2013’te geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybeden Tuncel Kurtiz, vefatının 8’inci yılında Balıkesir’in Edremit ilçesindeki kabri başında anıldı.

Oyuncu, senarist, yönetmen ve yapımcı Tuncel Kurtiz’in vefatının 8’inci yılı dolayısıyla Balıkesir’in Edremit ilçesinde anma etkinliği düzenlendi

Edremit Belediyesi tarafından sanatçının Kazdağları eteklerinde kurulu kırsal Çamlıbel Mahallesi’ndeki kabri başında düzenlenen anma töreninde Kurtiz’in sesinden şiirler ve dinletiler sunuldu. Anma etkinliğine katılanlar, Tuncel Kurtiz’in kabrine kırmızı karanfil bırakarak dua etti.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, programda yaptığı konuşmada, “Türk sinemasının usta oyuncusu, tiyatromuzun yeri doldurulmaz ismi Tuncel Kurtiz’in aramızdan ayrılışının 8’inci yılında onu saygıyla, özlemle anıyoruz” dedi.

Oyuncu Reha Özcan ise Tuncel Kurtiz ile aynı ustalardan el aldıklarını söyledi. Kurtiz’in özellikle ‘Mahabharata’ oyununun bütün dünyada yankı bulduğunu hatırlatan Özcan, “Ben o oyunu ilk Tuncel Kurtiz’den tiyatroda izlemiştim. Zaman geçtikçe aynı kaderin, aynı coğrafyanın insanı olduk. Ben de bu coğrafyayı seçtim. İstanbul’da, yurt dışında işim olmadığı zaman Kazdağları’nda yaşıyorum.” diye konuştu. Tuncel Kurtiz’in hayranlarından Erdoğan Nemutlu ise Kurtiz’in büyük bir sanatçı olduğunu vurguladı. Onun seveninin çok olduğunu anlatan Nemutlu, “Bizler de onlardan biriyiz, mekanı cennet olsun.” ifadesini kullandı. Sanatçının komşusu olduğunu aktaran Reyhan Demir de sanatçının tam bir halk insanı olduğunu ve onu çok özlediğini dile getirdi. Anma programın ardından, Çamlıbel Mahallesi Muhtarlığı önünde pilav ve ayran ikram edildi. Kaynak:AA

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.