Turgay Kıran ile yaşama dair…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

İş Adamı, Eski Galatasaray Yöneticisi , 100. Dönem Galatasaray Lisesi Mezunu olan Turgay Kıran ile  Turizm , Spor ve Yaşam’a dair… 

 

 

Turgay Kıran Kimdir, öncelikle sizi biraz tanıyabilir miyiz ?

Turgay Kıran; insanı ve dört ayaklı canlıları seven , Türk Kültür ünü benimsemiş,örf ve adetlerine saygılı ,batıyı da sentezlemiş bir Efe….

Her renke sevgi ve saygısı olan, dostluğu paradan daha cok seven bir sportmen.Yaklaşık 40 yıldır media calışanları ile iç içe yaşayan ve onların bir Ağabeyi.Aydın’da doğdum, Girit’den göçetmiş bir anne ile Arnavut/Boşnak karışımı bir babanın iki çocuğundan büyüğüyüm.

 Spor ile bütünleşen yaşamınızda  yönetiminde bulunduklarınızdan başlıklar halinde bahsedersek hangileridir?

Türkiye futbol federasyonu yönetim kurulu üyeliği , Türkiye kürek federasyonu yönetim kurulu üyeliği , Türkiye milli olimpiyat komitesi yönetim kurulu üyeliği , Avrupa olimpiyat komitesi yönetim kurulu üyeliği ve Galatasaray spor kulübünde de birkaç kez yönetim kurulu üyeliği hatırladıklarım bunlar…

Alain Delon’a benzetilmek sizi rahatsız ettiği oldu mu hiç ?

Alain Delon a benzetilmek niye rahatsız etsin ki ? Gerçekten de pek benzemiyorum. O çok yakışıklı ve çok ünlü bir Aktör. Ama benzetenler çok bende bundan keyif ve gurur duyuyorum. Bir kez Paris de Boeufs sur le toıt restaurant’ında karşılaştık ve tanıştık. Yanımızda liseden arkadaşım ve bugünkü Türkiye’nin Fransa Büyük elçisi de vardı. Hep beraber sohbet etmiştik ve tiyatro oyununa davet etmişti Jean Paul Belmondo da beraber.

Sosyal Medyayı Aktif ve başarılı kullandığınızı görüyoruz. Sizce de önemli ve doğru şekilde kullanımı gerçekleşiyor mu günümüzde ?

Sosyal medya çok etkili günümüzde kesinlikle doğru kullanmak gerekiyor. Bende kullanmaya çalışıyorum tabii ki Fenomen olmasamda ciddi bir takipçim var. Seviyeli ve eğitici olarak sohbetler edip paylaşımlar yapıyoruz. Ama Kerim Can’ı da kıskanıyorum.O’na da söyledim.Beni 100 binler takip ederken,O’nu milyonlar. Bende bazen O’ndan rica ediyorum daha geniş kitlelere ulaşabilmek için.

Birazda Galatasaray Spor Kulübü’nü sizden dinleyebilir miyiz?

Sonuna kadar mücadeleye devam…Galatasaray’a çok değer katacağıma inanıyorum. 90 yılından beri camiadan çok bilgi ve tecrübe edindim. Dünkü çocuk değilim.Zor da olsa , zar da olsa Genel kurulun biyat tarafına bunu kabul ettireceğim.

Turizm ile ilgili görüşlerinizle birlikte, La Maison otelinizi de biraz tanımak isteriz.

45 seneyi aşkın otelcilik ile uğraşıyorum. La Maison ise 27 senelik butik bir marka, sürekli yükselen bir değer olarak daha da büyüyecek. Şimdilik İstanbul , Yalıkavak/Bodrum , Alaçatı/Çeşme de. Kısmet olursa bu yılda Göcek ve Cunda da hizmet verecek. Bor/Niğde ve Kuşadası/Aydında da calışmalar sürüyor. Yeni yılda Londra ve Nice de de olacağız. Dostlarımız butik ve özel hizmet verdiğimiz için ve özellikle tüm otellerimizde kedi köpek kabul  ettiğimizden tercih ediliyoruz.

Son beş yıldır turizmin yanında iş sağlığı ve güvenliği ile uluslararası güvenlik ve inşaat taahhütleri işlerini de gerçekleştiriyoruz.

Turgay Kıran’ın bir günü iş ve aile hayatı dağılımını öğrenebilir miyiz?

Son yıllarda yaş yorgunluğu nedeniyle güne erken başlayamıyorum. Ama çok keyifli bir kahvaltım var. Evde Eşim ve bizlerle yaşayanlarla birlikte hep beraber kahvaltı yaparız. Daha sonra öğle yemeği daveti. Genelde randevularımı 14/18 arası veriyorum. Diğer zamanlarımı ise işlerime ayırıyorum. Akşamları da genellikle davetlerle geçiriyorum. Yazları biraz daha değişik oluyor. Hafta sonları Çeşme ve Yalıkavak.

Dikkat çeken , modayı takip eden , Still Sahibi tarzınız hakkında bilgi almayı çok isteriz.

Teşekkür ederim ,teveccühünüz. Sanıyorum renkleri iyi kullanıyorum. Aksesuarları yerinde kullanıyorum ve bir duruşum olduğuna inanıyorum. Gömleklerim özel olarak dikilir. İbrahim Bülbül’e emeği için çok teşekkür ederim,kahrımı çok çeker. Aynı şekilde Muzaffer Caha da beni yıllarca renklendiren büyüğümdür. Vakko da yazlık trikolarımın kaynağıdır.

Gelecek nesile tavsiyelerinizi alabilir miyiz?

Mütevazi olmalarını, hemen herseyi bilmiş havalarınaa girmemiş olmalarını arzularım. Az konuşup , çok dinlemelerini. Duruşları olmasını , sevgi ve saygının önemini idrak etmelerini  ve de sakal bırakmamalarını.

Elinizde sihirli bir değnek olsa neyi değiştirmek isterdiniz?

Geçmişde yaptığım hataları değiştirmek isterdim. O kadar çok ki… Anlatmakla bitmez ama o değnekle hepsini değiştirir ve keyifle geçmişimi izlerdim.

DSC_7000 DSC_7003DSC_7014

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.