Bu Teknoloji İle Kadınlar Küllerinden Yeniden Doğuyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Küllerinden yeniden doğmak deyimi adeta bu yöntem için yazılmış gibi… Ne mi bu yöntem: PRP. Doğallıktan uzaklaştığımız, estetik harikasını aynılaşma olarak algıladığımız dönemi artık geride bırakıyoruz. PRP ile gençliğin rüzgarını bu defa tersten estirerek yenilenmenin devrini başlatıyoruz vücudumuzda. Sizin de yenilenme zamanınız geldi mi dersiniz?

 

Yaz geldi, tatil sezonu açıldı. Biz kadınların korkulu rüyası selülitler yüzünden yapacağınız tatil kadar, ‘Kısa sürede nasıl forma girerim?’ düşünceleri beyninizde fır fır dönmeye mi başladı? O halde, bırakın kafanızdaki düşünceleri, Doktor Ali Osman Apaydın’ın söylediklerine kulak verin… Dr. Apaydın, kadınların baş belası selülitlere çözüm olarak “Selülit tedavisinde AWT (Akustic Wave Therapy) yani ses dalgalarının iletimi ve bölgesel mesoterapi ile 4-8 seansta sonuç alınıyor. Teknoloji gene yardımımıza koşuyor ve ses dalgaları öyle bir şekilde iletiyor ki artık selülitten eser kalmıyor.” diyor. Apaydın’ın çok iyi bir de gözlemi var, kendisine göre son yıllarda hem erkek hem de kadın hastalarının sayısındaki artışın en büyük nedeni: Fotoğraf makinası! Hastası olduğumuz ‘güzel görünme’ uğruna neler yapabiliriz? Merak ettikleriniz ve çok daha fazlasını Dr. Ali Osman Apaydın’dan dinliyoruz.

Keyifli okumalar…

 

Son yıllarda oldukça revaçta olan gençlik aşısı (PRP) ile ilgili bizi bilgilendirebilir misiniz?

 

Evet, son yıllarda adını sıkça duyduğumuz PRP yöntemi aslında kendi kanımızın iyileştirme gücü. Yani gençliğimizi yeniden kazandıracak olan bu güç; vücudumuzdaki kök hücreleri özel bir işlem ile ayrıştırıp tedavi ya da iyilik halini istediğimiz bölgeye tekrar uygulanmasıdır. İşlem çok basit; çok az miktarda kan alınır ve içindeki kök hücreler ayrıştırılır. Sonra elde edilen bu kök hücre bakımından zengin plazma kısmı bizim için altın değerindedir. Vücudumuzda onarım ile alakalı tüm ana hücreler bu plazmada toplanmıştır ve artık yenilenmeye canlanmaya hazırdır. Sonrasında planlanan bölgeye enjeksiyon yöntemiyle uygulanır. Uygulama ile bölgeye hücum eden kök hücreler derhal burada iyileştirme ve yenileme çabası içine girer ve böylece hedefe ulaşılmış olunur. Uygulama sıklıkla saç dökülmesinde en büyük yardımcımızdır. Saç dökülmesini azaltarak durduran ve daha sağlıklı, daha canlı ve parlak, daha çabuk uzayan saçlara kavuşturmakla birlikte tüm yüzde, boyun ve dekolte bölgesinde kullanılır. Bu alanlarda cilde kök hücrelerin hücumuyla birlikte yılların kaybettirdiği cilt kalitesi yeniden kazandırılmış olur. Bununla birlikte ince kırışıklıklar yüzeysel cilt lekeleri kaybolur ve arzu edilen gençlik hali elde edilir. Uygulama oldukça güvenli olmakla birlikte burada kullanılan ekipmanlar önem taşır. Vücuttan alınan canlı hücrelerin ayrıştırma işleminden sonra tekrar vücuda geri verilmesi ileri derecede sterilite ve tecrübe gerektirir.

 

Bize mezoterapi uygulamalarından biraz bahseder misiniz?

 

Mezoterapi; vücudumuzdaki eksiklikleri tamamlayan yıllar içinde vücudumuzun gereksinimi olan ve vücut tarafından üretilemeyen vitamin ve amino asitlerin kullanılmasıdır. Bu işlemler sayesinde yıllar içinde azalan ve cilt için en önemli yapı taşı olan kollojeni artırabiliriz. Kollejen sayesinde ciltte elastikiyet artışı sağlanır ve cilt kalitesi yükseltilir. Yıllara yenik düşen kollejenimiz ciltte sarkmalara ve kırışıklıklara sebep olur. Bu uygulama sayesinde kollejen desteği sağlanır ve cilt kalitesi arttırılır. Mezoterapi uygulamaları uygulanacak bölgeye göre çeşitlilik gösterir. Örneğin cildi sıkılaştırmak, cilt lekelerinin açılmasını sağlamak için ya da yılların biriktirdiği kırışıklıkların açılmasında, cildin daha canlı ve daha parlak görünmesinde kullanılmaktadır. Bununla birlikte bölgesel olarak birikmiş yağlardan kurtulmak için daha farklı bileşenler ya da selülit probleminin giderilmesinde sıklıkla kullanılır. Burada bize yardımcı olan vitamin ve amino asit takviyelerinin iyi seçilmesi hedefe yönelik doğru bir şekilde uygulanması gerekmektedir. Aslen gençlik aşısı, somon DNA’sı gençlik serumu ya da ismi ne olursa olsun bilinen tüm bu işlemler mezoterapi başlığı altında toplanır ve doktorun tecrübesi, hastanın talebi doğrultusunda seçilerek uygulanır.

 

Teknolojik güzellik ifadesini sıklıkla kullanıyorsunuz bunu bize açıklar mısınız?

 

Evet teknolojiye karşı durmak imkansız ve faydasız. Teknolojinin bize kazandırdığı nimetler kullandığımız ekipmanlara da yansıyor ve bu sayede artık daha etkili ve kesin sonuçlar alabiliyoruz. Hastalarımıza daha konforlu süreçlerde, daha kısa zamanda daha net sonuçlar sunabiliyoruz. Güzelleşmek adına ya da kaybedilen gençliği korumak adına birçok sistem geliştirildi. Bunları doğru bir şekilde kullanmak biz doktorların ve hastalarımızın yüzünü güldürüyor. Eskiden cildin alt tabakalarına ulaşmak için cilt bütünlüğünü bozmak yani kesmek gerekmekteydi. Artık cilt altına bir takım ısı, ışık, ses, radyofrekans, ultrasonik ses dalgalarını cilt bütünlüğünü bozmadan ulaştırmak mümkün. Bu sayede cilt altına ulaşan bu enerji cilt yüzeyine zarar vermeden tüm tabakaları onarmakta ve canlandırmaktadır. Bunun hastalarımıza olan faydası ise artık zaman kaybını en aza indirme ve sonrasındaki iyileşme sürecinin hızlanmasıdır.

 

Peki bize bu teknolojiyi nerelerde kullanabileceğimizi açıklar mısınız?

 

Biz bu teknolojik cihazları aslında yıllardır kullanıyoruz. Ama artık yeni nesil cihazlar ile daha konforlu daha etkili sonuçlar almaktayız. Bu işlemleri sıralamak gerekirse asıl hedefimiz cilt sıkılaştırmak ve gençleştirmek adına kollejen üretimini arttırmaktır. Bunu cilt altına gönderilen ses dalgaları ile sağlarız. Odaklanmış ses dalgaları sayesinde cilt yüzeyine zarar vermeden alt tabakada sıkılaşma ve iyileşme sağlanır. Bu sayede sarkmalardan kurtulur, yılların götürdüğü gençlik ve güzellik yeniden sağlanmış olur. Bununla beraber cilt kalitesini de arttırarak daha canlı ve daha ışıltılı ciltlere sahip olunabilir. Işık cildimizin gençliğinin kullanılmasında çok farklı dalga boylarında bize yardımcıdır. Doğru şekillerde kullanılan bu sistemler cildin üst katmanlarının yenilenmesiyle de istenmeyen çizgiler yok edilebilir. Daha pürüzsüz ve daha genç bir cilt için bu yenileme işlemleri etkili sonuçlar kazandırır. Işıktan gelen gençlik sayesinde artık yaşlanmanın önünde kocaman bir desteğimiz var. Sadece cilt katmanları için değil daha derin dokulardaki sonuçlar için de bu teknolojiyi kullanmaktayız. Bölgesel olarak birikmiş ve kurtulamadığımız yağlardan canımızı sıkan selülitlerden kurtulmak için de elimizde çok güçlü silahlarımız var. Hedef dokuya ulaşarak buradaki yağ hücrelerini parçalayan ve bu işlemi soğuk etkisiyle sağlayan soğuk lipoliz cihazlarımız ile istenilen vücuda ulaşmak çok daha kolay.

 

_BRK3428

 

Yaz aylarındayız. Kadınların korkulu rüyası selülitlere yönelik en yeni ve etkili uygulamalar nelerdir? Ne kadar sürede nasıl sonuçlar alınabiliyor?

 

Selülit yıllardır kadınların baş belası olarak kalmıştır. Oluşmasındaki etkenleri ortadan kaldırmak aslında en etkili çözüm olacaktır. Düzensiz beslenme, dolaşım bozukluğu, genetik gibi birçok sebebi olan bu durumda en etkili yöntem selüliti oluşturan bağların kopartılmasıyla sağlanır. Peki, biz bunu nasıl sağlarız? Öncelikle bu bölgedeki yağ miktarını düşürmek ve cildi sıkılaştırmak gerekir. Teknoloji gene yardımımıza koşuyor ve ses dalgaların öyle bir şekilde iletiyor ki artık selülitten eser kalmıyor. Selülit tedavisinde AWT (Akustic Wave Therapy) yani ses dalgalarının iletimi ve bölgesel mesoterapi ile 4-8 seansta sonuç alınıyor. Burada selülit mezoterapisinin payı da çok fazla. Bu kombinasyon sayesinde parçalanan bağ doku ve azalan yağ tabakasıyla daha pürüzsüz bacaklara kavuşuluyor. Daha keyifli ve pareosuz yaz tatili için geç kalmamakta fayda var.

 

Mezolift, PRP, dermapen, botox… Her biri farklı yüz estetik uygulamaları fakat hepsi de aynı amaca hizmet ediyor. Peki kişi bu uygulamaları neye göre seçmeli? Hangi uygulama daha etkili ve doğal sonuçlar veriyor? Bu tedavi yöntemleri kişiden kişiye değişkenlik gösteriyor mu?

 

Burada uygulama yapılacak kişilerin talepleri en önemlisidir. Öncelikle bu işlemlerin çok doğal ve başarı olması hastayı çok iyi dinleyip isteklerini anlamaktan geçiyor. Kişilerin güzellik talepleri doğru algılandığında ya da farkında olmadığı detaylar için güvenilir bakış açısıyla yönlendirildiğinde en doğal sonuçlar ortaya çıkar. Amacımız hastanın olduğundan farklı gösterilmesi olmamalıdır. Ben hastalarıma gençliğindeki güzelliği ortaya çıkartacağımı belirtirim. Bu sayede doğallık korunur ve hastalar birbirlerine benzemek yerine kendi güzellikleriyle ışıldarlar. Öncelikle hastalarımda yılların kaybettirdiklerini ortaya çıkartmaya çalışırım. Bu birtakım tedavi kombinasyonlarını birlikte kullanmamı gerektirebilir. Cildin kalitesini arttırmak asıl hedefimiz ise burada PRP ve mezoterapinin en büyük silahımız olduğunu belirtmek isterim. Kullandığımız radyofrekans ya da lazerler sayesinde en etkili sonuçları en kısa sürede elde ediyoruz. Bizler iyileşme sürecinde cildin katmanlarını ayrı ayrı hedefleriz ve her cilt katmanına özel uygulamalar sağlarız. Bu sayede yapılacak işlemler en doğru sonuca ulaşmak adına özenle seçilmelidir. Başarılı bir güzellik için cildin tüm katmanları değerlendirilmeli ve uygun tedaviler seçilmelidir. Ben işlemlerin birbirinden ayırmadan daha düşük dozlarda daha başarılı sonuçlar elde etme taraftarıyım. Örneğin sarkmış bir ciltte tüm yükü mezoterapi ya da dolgu, ip uygulamaları, fokuslu ultrasound gibi tek bir işleme yüklemek yerine bunların mükemmel kombinasyonlarını kullanmak çok daha doğru olur. Böylece doğallıktan uzaklaşmadan ve istenilen ölçüde sonuçlar alınıyor. Zaten tek tip uygulamayla sonuç almaya çalışmak aslında doğallıktan bizi en çok uzaklaştıran yanlış. “Estetik dozunda güzeldir” ve bu dozu bilmesi gereken konusunun uzmanı biz doktorlarız.

 

Estetiğin psikolojisi var mı?

 

Aslında kendimizi aynalarda daha güzel görme çabası. Güzellik ilk çağlardan beri insanları çok etkisi altına almıştır. Bu çaba sayesinde zaman içinde kaybedilen güzelliği korumak önem kazanıyor. Bilinç seviyesi arttıkça insanlarda kendilerini değiştirmek yerine güzelliğini korumak ve kaliteli yaşlanmak çabaları ortaya çıkar. Tabi ki de kusurlarımız vardır ve bunların ortadan kaldırılması büyük önem taşır. Burada psikolojik sınırları aşmamak ve dozunu bilmek çok önemlidir. Bakış açısına göre değişkenlik gösteren bu güzellik unsuru güvenilen ellerde parlar ve ortaya çıkar.

 

Güzellik mi doğallık mı?

 

Doğal şeyler güzeldir. Örneğin hiçbir yapay çiçek topraktaki gibi görünmez en azından öyle kokamaz. İnsan güzelliği de böyledir. Doğallıktan uzaklaşılmamalıdır. Burada doktorun rolü çok büyüktür. Çünkü hastalar genellikle akıllarındaki uygulama için gelirler ama uzman bakış açısıyla farkında olmadıkları asıl ihtiyaçları ortaya çıkartılmalıdır. Bunun farkında olan hastalarımız ise zaten dinamik bakış açısına sahip ve taleplerini anlayabilen yani onları iyi analiz eden uzmanları tercih ederler. Güzel görünmek adına herkesi tek bir kalıpta sınıflandırmak ve güzellik doğrusu budur diye yapılan işlemler sadece kişilerin ifadelerini değiştirir ve aynılaştırır.

 

Ben burada hastalarımın beni tercih etmelerindeki en önemli farkı yarattığımı düşünüyorum. Güzelliğe bakış açım kişiselliktir. Yapılabilecek onlarca değişim varken kişiye yakışanı seçmek hastanın talebini iyi analiz etmekten geçer. Bundan sonra aynadaki ifadeyi güzelleştirmek dozu aşmamak doktorun tercih sebebini ortaya çıkartır.

 

İyi bir uzmanın ayırt edici özellikleri nelerdir? Uzman seçiminde nelere dikkat edilmesini tavsiye edersiniz?

 

Bence iyi bir uzman iyi bir dinleyici olmalıdır. Karşısındakinin ihtiyaçlarını çıkartırken farkındalık yaratmak gerçek ihtiyaçtır. Bu konuda kişisellik gösteren güzellik unsurlarını iyi analiz etmek dinamik bir bakış gerektirir. Bence bu işi layıkıyla yapan bizler öncelikle kendi görünüşümüzü üst düzeyde tutmalıyız ki bu da inandırıcılık ve güvenilirlik seviyesini belirler.

 

Gözaltı kırışıklıkları, torbalanmaları ve morluklara karşı en etkili tedavi yöntemi nedir?

 

Gözaltı morluklarının oluşmasında birçok etken rol oynar. Bunlar; genetik faktörler, yorgunluk, düzensiz uyku periyodları olarak sıralanabilir. Güzelliğimizin asıl unsuru keskin sınırların yumuşatılmasından geçer. Yani karşıdan ya da yandan bakıldığında yüzdeki çukur bölgelerin onarılması daha dinamik bakış sağlar. Burada mevcut eksikliği gözaltında doldurmak için özel dolgu malzemeleri ve hatta mezoteraopi ve çok özel askı ipleri kullanılır. Bu boşluk doldurulduğunda renk farkı azalarak gölgelenmenin önüne geçilir ve daha canlı bakışlar elde edilir

 

Son yıllarda erkekler de en az kadınlar kadar görünüşlerine önem vermeye başladı. Özellikle metropol erkekleri… Hastalarınız arasında erkeklerin oranı nedir? Onlar en çok neden şikayet ediyor?

 

Aslında çok uzun yıllardır erkekler de bakımlı olmaktaydı fakat günümüzde hem erkek hem kadın hastaların taleplerinin artmasını ben şöyle değerlendiriyorum: Fotoğraf makinası! İcadından bu yana tüm dünya üzerinde çekilmiş olan fotoğrafların %99’u son bir yıl içinde çekilmiştir. Eskiden sadece aynalar varken artık hanımlar çantalarında ayna taşımıyorlar. Telefonların kameraları kullanılıyor. Hal böyleyken insanlar kendilerini çok farklı açılardan görüp değerlendirebiliyor ve değişikliler yapabiliyorlar. En güzel halini en güzel duruşunu ve pozunu bilmeyen kalmamıştır. Şu durumda aynaların fotoğraftakilerden farklı olması, değişmesi kabul edilemez. Kişiler kendilerini gördükçe ihtiyaçlarını belirler ve farkındalıkları artar. Tüm bunların sonucu olarak hastalar daha net isteklerle daha doğru tercihlerle başvururlar. Ve evet artık biz erkekler de yaşlanmaya karşı durmak üzere dış görünüşümüze daha çok önem vermeye başladık. Bu da hastalarımın arasındaki erkek oranını giderek daha yukarıya taşıyor. En çok da bu kaz ayakları…

 

Peki bu ameliyatsız uygulamalarda neler yapılabilir? Küçük göğüsleri ya da kalçaları büyütmek mümkün mü?

 

2015 yılında Amerika’da ameliyatsız uygulamalar %22 oranında artış göstermiş. Bu da demek oluyor ki artık hastalar ameliyat sürecinden, stresinden, sonrasındaki zaman kaybından ve iyileşme sürecinden uzaklaşıyor. Cilt bütünlüğünü bozmadan ve kalıcı izler bırakmadan yapılan uygulamalar çok daha konforlu. Bunlar içinde en çarpıcıları ise artık göğüs veya kalça büyütmek için yapılan dolgu işlemleri. Burada kullanılan vücut dolguları diğer yüz bölgesi dolgularından faklı. Daha derin dokularda daha doğal sonuçlar sağlıyor. Vücut şekillendirmede sıklıkla başvurduğumuz bu yöntem ile ameliyat olmadan hacim kazandırabiliyoruz. Sadece 30 dakika içinde 5-8 yıl süreyle kalıcılığı olan bu şekillendirme işlemi sonrasında hayatınıza kaldığı yerden devam edebilirsiniz. Özellikle ‘çok büyük hacimlerde göğsüm olmasın ama daha şekilli daha dik dursun’ diyorsanız bu işlem tam size göre. Üstelik aynı doku yoğunluğuna sahip olması ve hiçbir iz kalmamasıyla tamamen doğal görünümlü kimsenin anlayamayacağı kadar kusursuz bir uygulama. Bu sayede daha dik ve güzel göğüsler daha dolgun ve kusursuz kalçalar çok yakın.

 

Güzelliğine ve gençliğine düşkün kadınlara bir uzman olarak neler tavsiye etmek istersiniz?

 

Küçük dokunuşlarla büyük başarılar elde edilebilir. Bu yüzden güzelliği ortaya çıkartmak için zamanı ertelememeleri lazım. Bu ise bir alışkanlık halinde düzenli aralıklarla iyi ve güvenilir klinik ziyaretlerinde ortaya çıkar. Birçok farklı isimlerle kafalarını karıştırmak yerine kendilerindeki asıl ihtiyacı ve desteği ortaya çıkartmalarını öneririm. Bu talepler doğrultusunda arzulanan sonuç siparişi elbette kendilerine en kaliteli ve dinamik bakış açısıyla sunulmalıdır. Daha dinamik, daha doğru, genç bakış açısına sahip yenilikçi bir doktor olarak tavsiyem kendilerine sunulan güzellik formüllerini uygulamalarıdır. Farklılık yaratmak için farkındalıklarımızı yüksek tutmalıyız.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.