Çeyrek asırlık tecrübeyle Global Eva

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Üretim anlayışındaki disiplin, süregelen kalitesi ve doğaya duyarlılığı ile öne çıkan Global Eva, hedefini yurtiçi ve yurtdışı pazar payını arttırmak, uzmanlık alanında kendini sürekli geliştiren, sektörün öncülüğünü yapan kuruluş olarak belirliyor.

25 yıllık tecrübesiyle Global Eva Yönetim Kurulu başkanı Murat Bilgiç ile keyfili bir röportaj gerçekleştirdik. Bilgiç, Ayakkabı sektöründeki farklılığını üstün kalite anlayışı, doğayı koruyan ve geri dönüşüme önem veren yapısıyla gösteriyor. Şirket başarısındaki en büyük etkeni ilkesel kararlardan ödün vermeden sürdüren yönetim anlayışı olarak tanımlayan, İran’dan Portekiz’e uzanan ihracat yolculuğunu ve Global Eva’nın hedeflerini anlattı.

Şirketiniz Global Eva hakkında bilgi alabilir miyiz?

Global Eva Kauçuk Ürünleri Geri Dönüşüm San. Ve Tic. A.Ş sektörünün öncü kuruluşlarından olup 25 yıllık tecrübesi ve günlük 20 ton kapasitesi ile faaliyetlerini devam ettiren ve yıllardır süregelen başarısını her geçen gün daha da ileriye taşıyan bir firmadır. Başta ayakkabı sektörü olmak üzere otomotiv, denizcilik, inşaat sektörlerine Poly, Neolit, Microlight, EPDM gibi eva ve kauçuk bazlı ürünler üretmektedir.

Başarınızdaki en büyük etken nedir?

Global Eva’nın başarısındaki en büyük etken kuruluşundan bu yana aldığı ve uyguladığı ilkesel kararlardır. İstanbul’da 10.000 m2 kapalı alan içinde bulunan tesisinde 150 çalışanı ile birlikte doğaya saygıyı, alınan işi zamanında teslim etmeyi, kalite devamlılığını, müşteri odaklı davranmayı ilke edinmiştir. Özellikle ayakkabı sektörüne sunduğu alternatif ürünler ile müşterilerine konfor ve kolaylık sağlamaktadır. ISO 9001 belgesine sahip Global Eva, hedeflediği dünya standartlarının üzerindeki üretim anlayışını disiplinli çalışmalarıyla müşterilerinin memnuniyetine güvenle sunmaktadır. Bu temel ilkelerden ödün vermeyen Global Eva; satış, pazarlama ve lojistik bölümünün titiz, doğru stratejik çalışmaları sayesinde, dünyanın birçok ülkesine ihracat yapan ve AR-GE çalışmalarıyla sektörüne yeni yaklaşımlar getiren kurumsallık yolunda ilerleyen bir kuruluştur

56. Aysaf Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı’na katılan firmalar arasındaydınız. Fuar izlenimlerinizi öğrenebilir miyiz?

Global Eva olarak iç ve dış pazarda her zaman kalitemiz ve sektöre dair yenilikçi yaklaşımımızla gelişimi hedeflemekteyiz. AYSAF bu noktada bizim açımızdan yön verici ve yeni ilişkiler kurmak açısından tatmin edici fuarların başında gelmektedir.

İhracat yaptığınız ülkeler arasında nereleri var?

İhracat yaptığımız ülkeler başlıca, İspanya, Portekiz, Yunanistan, Bulgaristan, Cezayir, Tunus, Ermenistan, Gürcistan ve İran.

 

Ayakkabının yanında ambalaj gibi yan ürünlerin ham malzemesini de ihraç ediyorsunuz. Eva’nın geri dönüşümü mümkün olabilen bir malzeme olması hem ekonomiye hem de çevreye olumlu katkıları olduğunu söylememiz mümkün müdür?

Eva üretiminde kullanılan maddeler yenilenebilirlik özelliği olmayan grupta yer almaktadır. Global Eva olarak tükenmekte olan kaynakları mümkün olduğunca geri dönüşüme kazanmayı misyon ediniyoruz. Geri dönüşüm tesisimiz sayesin de bizimde Türkiye ekonomisine katkımız olmaktadır. Sadece ekonomik olarak değil, gelecek nesiller için doğaya ve çevreye olumlu katkılarımız olduğunu söyleyebiliriz.

Sizi diğer firmalardan başarılı kılan esas şey nedir?

Global Eva olarak ortaya çıktığımız tarihten itibaren vizyonumuzu kaliteli ürünler üreterek; bu alanda yenilikçi bir misyon üstlendik. Uyguladığımız ilkesel kararların başında doğaya saygıyı, alınan işi zamanında teslim etmeyi, standartların üstünde kalite devamlılığı ve sektöre göre müşteri odaklı davranış,  bizim diğer firmalardan daha başarılı olmamızdaki en büyük etkenlerdir.

Yeni sezondaki ayakkabı modasını belirleyecek yeni ürünlerini tanıttınız. Yeni sezonla ilgili ipuçlarını sizden alabilir miyiz?

Ayakkabı modası her an değişkenlik taşıyor ve yenilikçi yaklaşımların etkisiyle biçimlenen bir dinamizmi var. Global Eva olarak bu sene sektöre kattığımız simli, yaldızlı, gümüş renkli tabanların modaya etki edeceğini düşünüyorum. Yeni sezon neon renkler ve kontrastları, simli yaldızlı renklerle şekillenecek.

Global Eva’nın hedefleri arasında neler var?

Global Eva olarak yurtiçi ve yurtdışı pazar payını arttırmak, kendi uzmanlık alanımızda sürekli geliştiren, sektörün öncülüğünü yapan, güvenilir ve saygın kuruluşu olmak hedeflerimiz arasında yer alıyor.

Bir işveren olarak Türkiye’nin ekonomik yapısını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Ülkemizde ortaya çıkan konjoktüre bakacak olursak 15 Temmuz darbe girişimi milletimizin demokrasiye ve vatanına olan bağlılığı sayesinde yok edilmiştir. Bu olay göstermiştir ki milletimiz birlikteliği ve demokrasi yolunda yürüyerek her zorluğu aşabilecek güçtedir. Bu uğurda canını ortaya koyan tüm demokrasi şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Onlar sayesinde yarınlarımıza, geleceğimize umutla bakıyoruz. Ekonomimiz, komşularımız ve dış ülkelerde yaşanan para piyasalarındaki dalgalanmalar ve siyasi olaylar nedeniyle zorluklar yaşamakta. Ancak bu duruşumuz, bizim gerçekten özgür ve hiçbir ülkenin baskısını kabul etmeyişimizin de bir göstergesidir. Bir işveren olarak ülkemin bu krizleri de atlatarak hükümetimizin milli bir ekonomi teziyle yürüttüğü teşvikler sayesinde yapılan yatırımların ekonomik büyümeye dair birer tohum misali zorluklara karşı koruma ve gerçekçi bir emekle büyüyerek ülkemizi ekonomik refah anlamında güçlü bir seviyeye çıkaracağına inanıyorum.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.