Rolls- Royce İle Olmak İstediği Yerde

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Onunkisi ilk bakışta duyduğu bir hayranlıktı… Etkileyici bir tanışma… Çocukluğundan gelen ilgi Hilal Aysal’ın tüm hayatını içine aldı, hobisi işi oldu. Hikayenin kahramanı her ne kadar Hilal Aysal olsa da, ona eşlik eden, hayranlık uyandıran Rolls- Royce idi. New York’ta geçirdiği yıllarından ardından Royal Motors ailesine katılmaya karar verdi. Ve başarıya tırmanışın serüveni Hilal Aysal için başlamış oldu.

 

Hilal Aysal hobisini profesyonel hayatına dönüştürdü. Erkek egemen diyebileceğimiz otomobil sektöründe başarılı bir kadın olarak adını altın harflerle yazdırdı. Rolly- Royce’u anlattığı her cümlede işine olan özverisini hissettiğimiz Hilal Aysal, genç iş kadınlarına kulağa küpe olacak bir de mesajı var: Kendiniz olun. Yenilikten, fikirlerinizi paylaşmaktan, sivrilmekten asla korkmayın ama mütevazilikten de sakın uzaklaşmayın!

 

Hilal Hanım bize kısaca kendinizden bahseder misiniz?

 

Royal Motors Başkan yardımcısı ve Rolls-Royce Motor Cars İstanbul marka yöneticisiyim. Türkiye’de moda ve tekstil tasarımı okuduktan sonra New York’ta FIT’de eğitimime devam ettim. 2013 yılında Rolls-Royce Motor Cars’ın Türkiye’ye resmi olarak gelmesiyle Royal Motors ailesine katıldım.

 

Aileden gelen bir geleneği bugün başarıyla sürdürüyorsunuz. Otomobillere merakınız ne zaman başladı? Bu anlamda bizlerle paylaşacağınız bir anınız var mı?

 

Royal Motors 1982 yılından beri lüks araç ithalatı ve satışı ile ilgilenmekte olan bir aile şirketi ve bu ailenin bir üyesi olarak arabaların içinde büyüdüm. Hal böyle olunca da ister istemez çocukluğumdan gelen bir ilgi hep oldu. Araba kullanmak benim için çok farklı bir zevktir. Ancak benim bu geleneği devam ettirmeye karar vermem, araçlara olan ilgimden sebep değil Rolls-Royce ile tanıştığımda duyduğum hayranlıktı.

 

‘İşte Olmak İstediğim Yer’

 

Rolls-Royce Motor Cars’ın İstanbul Marka Yöneticisi olarak başarı öykünüzü sizden dinlemek isteriz.

 

Aslında enteresan bir hikaye bu, Royal Motors, Rolls-Royce Motor Cars Türkiye Distribütörü olduğu zaman ben New York’ta yaşıyordum ve yaz için İstanbul’a tatile gelmiştim. Bir şekilde Rolls-Royce Motor Cars’ın Goodwood’daki fabrikasına gitmem gerekti, içeri girdiğim anda ‘işte olmak istediğim yer’ dedim kendime ve Roysl Motors ailesine katılmaya karar verdim.

 

Alışılmışın dışında otomotiv sektöründe bir kadın olarak başarıyla yer alıyorsunuz. Sizin için Rolls-Royce Dawn ne ifade ediyor? Nasıl tanımlıyorsunuz?

 

Otomotiv sektörü erkek endüstrisi olarak bilinir, özellikle de lüks seğmendi göz önünde bulundurduğunuzda benim yaşımda kadın neredeyse yok denilecek kadar az.

 

Rolls-Royce sahibi olduğunuzda sadece bir aracı sahibi olmazsınız, Rolls-Royce bir yaşam tarzıdır, hayal gücünüzü hayata geçirir, aracınızı size uygun dizayn etmek için yapılabileceklerin sonu yok. Size mükemmeli ve zahmetsizliği sunar, bunun en basit örneği 4 yıl boyu aracınızın Rolls-Royce Motor Cars garantisi altında olması.

 

hilal-aysal

 

Zahmetsizliğin Lüks İle Buluşması

 

Rolls Royce Dawn hakkında bilgi alabilir miyiz?

 

Rolls-Royce Dawn adeta yeni bir sayfa. Markanın her gün biraz daha gençleştiğini gözler önüne seren bir model. Spor kıyafetlerinizi giyip, ekipmanınızı bagajınıza yerleştirdikten sonra keyifle golf oynamaya gidebileceğiniz günlük hayatınıza kolaylıkla entegre edebileceğiniz bir araç. Konforu, zahmetsizliği ve lüksü büyük bir zevkle sunan Dawn, son teknolojiye sahip olması ve size sunduğu performansıyla kelimenin tam anlamıyla dört dörtlük. Marka segmendi dolayısıyla çok özel bir kitleye hitap ediyor. Bununla birlikte Dawn gibi yeni nesil bir araçla alıcı kitlesinin genç nesillerin ilgilisi çekerek genişlediğini de gösteriyor.

 

Sizin için otomobiller bir tutku diyebilir miyiz?

 

Otomobil benim için bir hobiyken şimdi profesyonel bir iş oldu. Yani hobimi hayatımı kazanmak için yapıyorum ve çok şanslı olduğumu düşünüyorum ama tutku dersek otomobil benim için bir tutku değil.

 

Zevlerin Yansıması Rolls- Royse’da

 

Tasarımlarda renkler ve incelik ön plana çıkıyor.  Tasarımlardaki ilham kaynağını nedir?

 

En büyük ilham kaynağımız sadelik ve zamansız olmak. Her model sade çizgileri ve zamansız görünüşüyle fark yaratıyor. Kişiye özel programımız sayesinde yapılabileceklerin sonu yok. Gördüğünüz bir çiçek, bir renk, bir obje veya bir kumaş Rolls-Royce’nizi tasarlarken size ilham kaynağı olabilir ve hayata geçirmek isteyebilirsiniz. Rolls-Royce sizin zevklerinizi yansıtmak için burada. Rolls-Royce’deki tek limit sizin hayal gücünüz.

 

Genç iş kadınlarına başarı adına tavsiyeleriniz nelerdir?

 

En başta, kendiniz olun. Yenilikten ve fikirlerinizi paylaşmaktan korkmayın. Karşınızdakilerin sizden daha fazla tecrübesi olabilir ancak sizin de yeni fikirleriniz var, taze kansınız. Sorumluluk alın, sorumluluktan korkmayın. Yetkileriniz dahilinde elinizi taşın altına koyun, çekinmeyin. Kaldırabileceğinizi düşündüğünüz yetkinin size verilmediğini düşünüyorsanız, önce daha fazlasını yapabileceğinizi gösterin, sonra talep edin. İnanın olumsuz bir yanıtla karşılaşmayacaksınız. Erkek popülasyonunun ağırlıkta olduğu sektörde çalışan bir kadın olarak söylüyorum; sivrilmekten korkmayın ama mütevazilikten de sakın uzaklaşmayın.

 

Zamana Yayılan Projeler Var

 

Rolls Royce’un ilerleyen dönemlerdeki hedefleri ve planlarını bizimle paylaşır mısınız?

 

Hem global hem de Türkiye olarak önümüzdeki dönemlerde markamızın vizyonunu en doğru şekilde gösterebilmek adına projeler gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Rolls-Royce Türkiye’de yıllardır bilinen bir marka olmasına rağmen Türkiye’ye resmi olarak gelişi sadece 3 yıl, böylesine özel ve değerli bir markayı çok kısa bir süre içerisinde insanlara anlatmak imkânsız, zamana yaydığımız çokça projemiz mevcut.

 

Bir otomobilde en çok dikkat çeken ve önemli gördüğünüz detay nedir?

 

İlk izlenimin en önemlisi olduğunu unutmamak lazım. Ancak bir yapıtı, anlamını koruyarak, parçalara ayırabilir misiniz?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.