Drop Lounge’da Eğlence Dolu Kayak Keyfi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İşine aşık bir işletmeci Erkan Ünal… Kayak tutkusu ise İsviçre’de geçirdiği çocukluk yıllarına dayanıyor. Cemaati tanıyor, müşterinin ne talebi var biliyor, ertelemeden hayata geçiriyor. Drop Lounge’ın İşletmecisi Erkan Ünal, Kartalkaya’daki beyaz cennetinde bu sezon da misafirlerine dolu dolu eğlencenin anahtarını uzatıyor.

 

Kayak sezonu yavaştan açılıyor. Nasıl bir doluluk bekliyorsunuz bu sezonda?

 

Aralık ayıyla beraber kar yağışının yoğun bir şekilde başlamasını güzel bir kış sezonu yaşayacağımız sinyali olarak görüyorum kayak turizmi için yurt dışını seçen yerli turistleri de çekebilirsek tahmin ediyorum çok güzel bir sezon geçireceğiz

 

Hikayenin başına dönerek Drop Lounge’ı işletme fikrinin nasıl ortaya çıktığını sormak isterim. Nasıl gelişti bu süreç?

 

Aslında sezonluk işlere biz Bodrum’da Moonbeach olarak başladık, güzel bir ekip kurduk. Bu ekibin devamlılığı sağlamak ve sezonu daha efektif, karlı bir hale getirmek için yaz sezonunun devamında kış sezonu ile alakalı bir yatırım yapmak gerekiyordu. Ve yıllardır dostluğumuz olan Kaya Holding sahipleri Burak-Doruk Kaya’nın teklifi bize çok cazip geldi. Burada onlarla muhteşem bir sinerji yakaladık.

 

Kartalkaya ve Drop Lounge’a ilgi her geçen gün artıyor. İlginin bu denli olmasındaki en önemli etkenler sizce neler?

 

İstanbul ve Ankara gibi iki büyük şehre çok yakın olmamız, otellerimizin hizmet için birbiriyle yarışıyor olması, misafirlerimizin rahatı, konforu ve şehirdeki alışkanlıklarını burada da devam ettirmelerini sağlamamız Kartalkaya’yı diğer kayak merkezlerinden biraz daha farklı tutuyor.

 

MİSAFİRLER HELİKOPTER İLE TAŞINIYOR

 

Cemiyet hayatının seçkin simaları için Drop Lounge vazgeçilmez bir mekan haline geldi. Drop Lounge’ı farklı kılan nedir?

 

Yıllardır cemiyet hayatının çok rağbet ettiği mekanları yönetiyor olmak, tercihleri, trendleri yakından takip ediyor olmak bize avantaj sağladı. Onların mutluluğu için her türlü ince detayı düşünüyoruz. Kaanair ile bir anlaşmamız var, İstanbul ve Ankara’dan misafirleri helikopter ile Kartalkaya’ya taşıyoruz, kiralama yerine koltuk satın alıyorlar. Yine Borusan ile başka bir anlaşmamız var.  İster gündüz, ister gece olsun lüks arazi araçlarıyla misafirleri otellerinden Drop Lounge’a taşıyor, sonra tekrar otellerine bırakıyoruz.

 

Drop Lounge’in menüsünden bahsedelim biraz da. Müdavimlerin en beğendikleri tatlar arasında neler yer alıyor?

 

Burada akla gelen ilk şey bbq tabi… Özellikle misafirlere karın üstünde hazırlayıp sunduğumuz mangaldaki etlerin tadı lezzeti bir başka… İsterlerse mini masa üstü bbq ile kendi etlerini kendileri pişiriyorlar. Çocukları da unutmadık, onların da severek yiyecekleri şeyler menümüzde mevcut tabi ki.

 

Eğlence ve huzurun bir arada olduğu bir konsept ile karşılaşıyoruz Drop Lounge’da. Bu yıl müdavimleri ne gibi sürprizler bekliyor?

 

Bu yılki programımızda da misafir DJ’ler, sürpriz sanatçılar ile canlı performanslar akşamüstü partileri ile misafirlerimizin kayak keyfini daha eğlenceli kılmaya gayret edeceğiz.

 

DROP LOUNGE’A BİR DAHA GİTMELİYİZ

 

Akşamı ayrı sabahı ayrı bir eğlence sunan Drop Lounge için yeni yıla dair hedefleriniz neler?

 

Bu yıl da iyi bir sezon geçirip kayak yapmayan misafirlere dahi buradan ayrılırken “Bir daha gelsek ya ” cümlesini tekrarlatmak en büyük amacımız.

 

Sizin kayağa tutkunuz nasıl başladı?

 

Benim kayak tutkum İsviçre’de yaşayan ailem sayesinde başladı. Onlarla beraber yaptığımız kayak tatilleri en güzel anlarımı oluşturuyordu. Şimdi onlar her fırsatta Türkiye’ye kayağa geliyorlar.

 

ÇOCUKLARA AYRI BİR ÖZEN GÖSTERİLİYOR

 

Dağ, insanımız için lüks ve kaliteli bir spor haline geldi günümüzde. Sizce ülkemizde nasıl bir gelişim gösteriyor kayak sporu?

 

Kayak ve snowboard gerçekten hızla artan trend sporlar haline geldi. Doğayla baş başa yapılan bu spora destekçilerin artması ebeveynlerin teşviki bu spora olan düşkünlüğü arttırdı. Bence bir de burada snowboard ve kayak okullarının inanılmaz bir hizmet anlayışı var. Kayaklarınızı giydiriyorlar, eldivenlerinizi ısıtıyorlar. Çocuklara ders verirken ayrı bir ihtimam gösteriyorlar. Bunlar sporu sevdirmede güzel jestler…

 

“SEZONU EKİBİMLE BERABER HAZIRLARIM”

 

Basında da başarınıza dair pek çok haber görüyoruz. Birçok köşe yazarı da özellikle başarınızdan övgü dolu sözlerle bahsediyor. İş hayatınızdaki başarının sırrını nasıl açıklarsınız?

 

Teşekkür ederim. Ben işimi hakikatten çok seviyorum. Kendimi çalışıyor olarak da görmüyorum zaten. İnsanları eğlenirken mutluyken görmek ve bu olaya aracı olmak gerçekten beni çok mutlu ediyor. İşine sadık olmak önemli… Misafirlerle olduğu kadar ekibinizle de iyi ilişkiler kurmalısınız. Ben onlarla beraber işe gelir, sezon için mekanı hazırlar, sezon sonu onlarla beraber mekanı toplarım

 

Kayağın keyfi kadar Drop Lounge’ın mimari dizaynı da çok konuşulanlar arasında. Cam kaplama ve şöminenin keyfi müdavimlerine muhteşem bir ortam sunuyor. Bu atmosferin oluşması için ne gibi çalışmalar yaptınız?

 

Misafirlerin istekleri, talepleri hatta hayalleri bizim için çok önemli gerçekten… Yola çıkarken bunları önemseyerek ve uygulayarak mekanlarımızın mimarisini oluşturuyoruz. Bir de gezip görebilme şanslarını pek ertelemiyoruz. Araştırıp mekanımıza uyarlamaya çalışıyoruz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.