Kemal Tepretoğulları, İstemek başarmanın yarısıdır…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“KEMAL TEPRETOĞULLARI”

Yılın En İyi Yetkili Satıcısı Ödülünü Kazandı
Her yıl Türkiye’nin tüm Renault Yetkili Satıcıları arasında pazar payı, satış ve kalite kriterleriyle belirlenen Renault Doty “Yılın En İyi Yetkili Satıcısı” ödülünü bu yıl Kemal Tepretoğulları kazandı.

“Aldığımız ödül işimize olan heyecanımızı, aşkımızı perçinledi” diyen Kemal Tepretoğulları Otomobil Sanayi ve Ticaret A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi İlker Tepret ile şirketin başarıları ve hedefleri hakkında keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

– Sizi ve firmanızı kısaca tanıyabilir miyiz?

Tepretoğulları olarak 1983 yılında otomotiv sektörüne giriş yaptık. Ben profesyonel olarak 1996-1997 yıllarında otomotiv sektöründe çalışmaya başladım.
Hayatta üç önceliğim var; Oğlum, ailem ve işim. Bunun yanı sıra, klasik otomobilleri çok seviyorum. 1974-1975-1977 model üç adet otomobilim var. İşten arta kalan zamanlarda bu otomobillerimle zaman geçirmeyi seviyorum.

-Kemal Tepretoğulları A.Ş.’nin kurulum ve gelişim süreci hakkında bilgi alabilir miyiz? Faaliyet gösterdiğiniz alanlar nelerdir?

Kemal Tepretoğulları A.Ş, Renault Üsküdar yetkili satıcısı olarak; 1985 yılında, otomotiv sektöründe büyük bir heyecan ve başarma duygusuyla hizmete girdi.
Firmamız Renault, Dacıa, Ford, Nissan ve 2.el otomobil satış, satış sonrası hizmet ve otomobil kiralama alanlarında faaliyet göstermektedir.
* 1991 İkinci şube
* 1994 Sigorta hizmetleri
* 2000 Renault dakik
* 2001 Teprent a Car
* 2002 Üçüncü şube
* 2004 Dacia Yetkili Satıcılığı
* 2012 Tepretoğulları Plaza
* 2013 Ford Yetkili Satıcılığı
* 2013 Yılın En İyi Renault Yetkili Satıcısı Ödülü
* 2014 Nissan Yetkili Satıcılığı

“İSTEMEK BAŞARMANIN YARISIDIR!”

– Kemal Tepretoğulları Otomobil Sanayi ve Ticaret A.Ş olarak “Yılın En İyi Yetkili Satıcısı” ödülünü aldınız. Bu konu ile ilgili neler söylemek istersiniz?

“Yılın En İyi Yetkili Satıcısı” ödülü almak her Renault yetkili satıcısının en büyük arzusudur. Satış, servis ve yedek parça, hedef gerçekleştirme, müşteri memnuniyeti, kârlılık, mali yapı gibi kriterlerde en iyi olmak; özellikle yüksek satış ve satış sonrası hedefleri olan yetkili satıcılarda başarılması gerçekten zor bir hedef. Biz bu büyüklükte bu ödülü alan ilk yetkili satıcıyız.
Aldığımız ödül, bir yılın bütün yorgunluğunu üzerimizden alırken, mesleğimize olan tutkumuzu daha da arttırdı. Türkiye’de 8 bin otomobil satarak; kalite, ciro, müşteri memnuniyeti alanlarında şirketimizin gösterdiği bu başarı, Renault Türkiye Temsilciliğini Fransa’ya karşı gururlandı. Bizi de bu anlamda onurlandırdı. Zirveye çıkmak zor ama zirvede kalmak daha da zor. İstemek başarmanın yarısıdır. Bundan sonraki süreçte daha yoğun bir iş temposuyla çalışarak yine zirvede olmak istiyoruz.

“MADDİ DEĞERLER KADAR, MANEVİ DEĞERLERE DE ÖNEM VERDİK!”

– Kalite ve hizmet politikanız nedir?

Firma olarak öncelikli hedefimiz müşterimize en iyi hizmeti vererek saygınlığımızı gelecek kuşaklara aktarmak, çalışma arkadaşlarımızla güvene ve dürüstlüğe dayalı iş birliği yapmaktır. Personelimizin görevi sırasında iş arkadaşlarına ve müşterilerine dürüst, nazik ve eşit davranmalarını arzuluyoruz. Çalışma arkadaşlarımız arasında her düzeyde açık, çift yönlü, anlaşılır bir iletişim ortamı sağlayarak, günümüzde paha biçilmez bir değeri olan bilginin, tüm çalışanlarımıza ulaşmasını istiyoruz. Gereken her durumda ekip olarak birbirimizin yanında olmayı, birbirimizi desteklemeyi firma kültürümüzün bir parçası olarak edindik. Özgüven ve cesaretle insiyatif kullanmanın çalışma arkadaşlarımızı ve firmamızı başarıya taşıyacağına inanarak, bu doğrultuda ilgili mesai arkadaşlarımıza gereken yetkileri verdik. İnsanlarla insanlara hizmet ettiğimiz bu sektörde, müşteri mutluluğunu ve memnuniyetini sağlayabilmek için çalışanlarımızın da iş ortamında mutlu ve huzurlu olmalarını sağlamaya çalıştık. Personelimizin en değerli varlıklarımız olduğuna inanarak gereksinimlerine duyarlı davranmayı ilke edindik.
Maddi değerler kadar, manevi değerlere de önem verdik. Doğayı ve çevreyi korumayı en yaşamsal ve en temel görevlerden biri saydık. Hukuk ve ahlak kuralları içerisinde, toplum çıkarlarına ters düşen tutum ve davranışlardan kaçındık kaçınmaya da devam edeceğiz. Referans olarak gösterilmek için, yenilikçi ve çağdaş teknolojiyi uygulayan, zaman ve değişen şartlara uyum sağlayıcı olmayı hedefledik ve başardık.

– Sektörün genel bir değerlendirmesini yaptığınızda, ortaya nasıl bir tablo çıkıyor?

Otomobil pazarında geçen seneye oranla %30 civarında küçülme söz konusu. Bu yıl sektör biraz daha sakin geçecek ama bu durumun şirketimizi çok etkileyeceğini düşünmüyoruz. Biz pazarın büyümesinden daha fazla büyüyen, daralırken daha az etkilenen bir firmayız. Çünkü çok iyi bir ekibimiz var. 1983’ten beri şirketimizde görev yapan çalışanlarımız var. Başarımızın aslında en büyük sırrı ekibimize güvenmemiz.

“Garanti veriyoruz!”

Başarı için güven çok önemli. Otomobili aldıktan sonra 96 farklı nokta kontrollerini yaparak satışa hazırlıyoruz. Bu kategoride sattığımız her otomobile, yaşına ve kilometresine göre 6-12 ay arasında garanti veriyoruz. Bölgemizde bizden başka garantili 2. el satışı yapan başka bir firma yok. Model yılı geçmiş olan, kullanılmamış sıfır kilometre araçların satışını da 2. el departmanımızda yapıyoruz. Bu araçların fiyatları üst modellerine oranla daha cazip oluyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.