Konforlu bir yaşama çağdaş bir çağrı: Maçka Residences

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Sofistike ve aynı zamanda özenli bir zarafet, konforlu bir yaşama çağdaş bir çağrı”

 

Ünlü tasarımcı Georgio Armani imzalı konseptiye göz dolduran, kalitesini “Uluslararası Gayrimenkul” ödülünü alarak taçlandıran Maçka Residences’ı Satış Müdürü Gülden Seçilmiş’ten dinledik…

 

-Türkiye’nin en lüks-şık yerleşim ve yaşam alanı, İstanbul’un en özel rezidanslarından, Maçka Residences’ı bir de sizden dinleyelim. Maçka Residences’ın sakinlerine sunmuş olduğu ayrıcalıklar nelerdir?

 

Maçka Residences sakinlerine çok ayrıcalıklı bir yaşam sunuyor. Çünkü Maçka’da, Nişantaşı’nda, şehrin merkezinde olmak bir ayrıcalıktır. Bundan dolayı bu bölgeler yerli ve yabancı ayrımı olmaksızın seçkin kimselerin her zaman yaşamayı arzu ettikleri bölgelerdir.

 

Maçka Residences’ın 135m2 ile 500m2 arası değişen büyüklükteki balkon ve teraslı rezidans daireleri, en ileri teknoloji ile donatılmış akıllı ev konseptindedir. 2011 yılında “Uluslar arası Gayrimenkul” ödülüne layık görülen ve 2012 yılında açılan Maçka Residences; yüz yıllık kişiye özel hizmet tecrübesi ile Kempinski tarafından idare edilen, 24 saat güvenlik ve consierge hizmetleri, araçlar için kişiye özel olarak tahsis edilmiş otopark alanları, açık-kapalı havuz ve spor alanları ile sakinlerine kendilerini özel hissettirmektedir.

 

– Maçka Residences’ın genel özellikleri hakkında bilgi alabilir miyiz?

 

Maçka Residences, stüdyodan penthouse’lara kadar farklı alternatifler sunan; Boğaziçi Köprüsü, Kız Kulesi, adalar ve tarihi yarımada manzarasına hâkim daireleri ile bölgeye farklı bir değer katmaktadır. Dünyaca ünlü markaların mağazaları, restoranlar, kafe ve sanat galerilerinin yer aldığı Abdi İpekçi Caddesi ve Teşvikiye Caddesi’ne çok kısa bir yürüme mesafesindedir. Şehrin merkezindeki bu restoran kafe ve mağazalara yürüme mesafesinde olmasına rağmen bu kadar sessiz, ev sahiplerimizin misafirleriyle birlikte balkonlarında,  teraslarında ve bahçelerinde bu kadar rahat oturduğu, eşsiz manzarasıyla görenleri büyüleyen bir projedir. 4000m2lik peyzajlı yeşil alanı ile 11 dönüm alan içinde 12, 13 ve 14 katlı olmak üzere üç bloktan oluşmaktadır ve toplamda sadece 96 konutu ile tüm markalı lüks Rezidans projeleri içerisinde butik bir yapıya sahiptir.

 

Ocak ayında açılması planlanan ve çalışmaları halen devam eden seçkin bir restoran da 3 değişik tarz mutfaktan oluşan, zengin menüleri ile proje içerisinde yerini almıştır.

 

600 araçlık otopark kapasitesiyle; modern, teknolojik, ferah tavanlı, birinci sınıf otopark ise hem Maçka Rezidans sakinlerine hem de projede yer alan toplam 15.000m2’lik Maçka Business Center olarak hizmet eden ve büyük kısmı uluslararası firmalar tarafından kiralanmış olan ofis alanlarına hizmet etmektedir.

 

– Maçka Residences’ın iç mekanlarının ünlü tasarımcı Georgio Armani imzası taşıdığını biliyoruz. Her detayı mükemmelliğe dayalı olarak tasarlanmış olan bu eşsiz mimarinin konsept ve tasarım özellikleri nelerdir?

 

Armani/Casa’nın Maçka Residences projesinin geliştirilmesine katılmasının temel sebebi, Avrupalı Art Nouvo cazibesini, Osmanlı kültürünün büyülü ve çağdaş zevkiyle buluşturan bu lokasyonun kendine has özelliğidir.

 

Armani/Casa ortak alanların tümünün yanı sıra rezidans birimlerinin iç tasarımlarını da yapmıştır. Armani/Casa’nın bu projenin tasarımında kullanmış olduğu detayların yorumu; Sofistike ve aynı zamanda özenli bir zarafet, konforlu bir yaşama çağdaş bir çağrıdır.

 

-Projede bir de ticari alanların varlığından bahsettiniz, hala kiralanabilir ofis alanlarınız var mı?

 

Evet. Maçka Residences bünyesinde toplamda 15.000m2’lik kiralanabilir ticari alanımız mevcut. Ve bu alanların büyük kısmı uluslararası firmalar tarafından kiralanmış durumda. Ancak halen kiralanabilir alanlarımız bulunuyor. Satış ofisimiz de Maçka Residence içerisinde yer alıyor.

 

-Piyasalarda 2015 yılında konut sektöründe bir durgunluk olacağı konuşuluyor. Sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

 

Durgunluk genellikle konut arzının yüksek olduğu bazı bölgelerde olacaktır diye düşünüyorum. Şehir merkezinde üretilmiş olan butik projelerin böyle bir sorunla karşı karşıya olduğunu düşünmüyorum. Aksine bu durum yerli ve yabancı yatırımcılar için bir fırsata dönüştürülmelidir.

 

Bir de yatırım/kira dengesinin her bölgede doğru oluşturulması gerektiğine inanıyorum. Bu dengeyi sağlamak adına 2014 yılı içersinde çıkarılmış olan bir yasa mevcut. Yasanın uygulama aşamasında henüz tam ve doğru sonuçlar alınabilmiş değil. Ancak ileriki günlerde bunun da aşılacağına inanıyorum.

 

Kısaca Gülden Seçilmiş…

 

Şişli Terakki Lisesinden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesine girdim. Ancak okulu 1 yıl dondurup Viyana’ya gittim. Ailemde herkes Güzel Sanatlar Akademisi mezunudur. Ben ise tamamen farklı bir alan olan ticarete yöneldim. Mezun olduktan hemen sonra ise “Satış ve Pazarlama” alanında, önce tekstil ve sigara sektöründe daha sonra da medya sektöründe görev yaptım. 17 yıllık bir iş tecrübesine sahibim. Genellikle sektörünün lokomotifi olmuş kurumsal ve çok uluslu şirketlerde çalıştım.

 

7 yıldır inşaat sektörü içerisindeyim ve bu sektörde çalışmaktan çok memnunum. Son 2 yıldır da Astaş Holding –Bemes Group bünyesinde yer alan Maçka Residences’ın Satış Müdürlüğü görevini yürütüyorum. Ben Nişantaşı’nda büyüdüm. Bu sebeple bu bölgenin kıymetini ve güzelliğini en iyi bilenlerdenim diyebilirim. Dolayısı ile Maçka Residences’a gelenlere bunu en iyi şekilde anlatmaya gayret ediyorum.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.