Kusursuz organizasyonlar için: LAVİN EVENT PRODUCTİON & DESİGN

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Her aşamasına aynı titizlikle yaklaştığınız bir iş için ‘başarı’ kaçınılmaz sondur!”

 

“Bizim işimizin tekrarı yok ve dolayısıyla bu hata kabul etmeyen bir iş” sözleriyle işine verdiği önemi vurgulayan, içindeki organizasyon ruhunu mesleğine taşımış ve yaptığı görkemli işlerle ses getiren Lavin Event’in kurucusu Neslihan Hoşcan ile işinin detaylarını konuştuk.

 

-Neslihan Hanım, başarılı organizasyonlarıyla adından söz ettiren Lavin Event ile hikâyeniz nasıl başladı?

 

Eğitimimin aslında şu anki yaptığım işle hiçbir alakası yok J Ticari hayatıma 15 sene evvel başladım… Daha önce ortağı olduğum şirketten ayrılıp, bu yolu tek başıma yürümek istediğime karar verdiğim anda da genç, dinamik, kreatif bir ekip oluşturarak 8 ay önce kendi şirketimiz olan Lavin Event’i kurdum. Şu ana kadar 400 civarında sosyal event ve 150’nin üzerinde kurumsal evente imza attım… İçimdeki organizasyon ruhu beni bugünkü konumuma getirdi diyebilirim…

 

-Lavin Event olarak düzenlemiş olduğunuz organizasyonların bu denli görkemli ve ses getirir nitelikte olmasını nasıl değerlendiriyorsunuz? İşinizde olmazsa olmazlarınız var mı?

 

Öncelikle disiplin, düzen, doğru planlama, işin sonuna kadar arkasında olma ve mesuliyet duygumun çok yüksek olduğuna inanıyorum. Aynı zamanda dünyadaki fuarları ve trendleri yakından takip edip, organizasyonlarıma uyarlıyorum. Bu benim işime verdiğim önemin en bariz göstergesidir. Dolayısıyla her aşamasına aynı titizlikle yaklaştığınız bir iş için başarı kaçınılmaz sondur.

 

-Organizasyonlarınızı düzenlerken size belirli bir konsept veya taleple gelinmediğinde ilhamınızı nelerden alıyorsunuz?

 

Açıkçası sosyal eventlerde gelin-damadın kimliği, hayata bakış açıları ve zevkleri; kurumsal eventlerde ise; şirketin kurumsal kimliği ve iç yapısını baz alarak kendi bilgi ve tecrübemiz ile konsolide edip bir noktaya geliyoruz.

 

-Organizasyonlarda size ne kadar zaman önce gelmeliler? Davet, baby shower, doğum günü veya düğün?

 

Bu süreç projenin detayına bağlı olarak 1 ay ile 5 ay arasında değişiklik gösteriyor. Zira yapmış olduğumuz eventlerin planlaması ve koordinasyon aşaması uzun zaman alıyor.

 

_BOR2408 copy

 

-Bu yıl ki organizasyon trendleri hakkında bilgi alabilir miyiz?

 

Her yıl olduğu gibi bu yıl da modern görünümlü cam ve gümüş şamdanlar ve vazolar hayatımızdalar. Bunun yanı sıra toprak tonları ile bordo kombinasyonlar, rustik objeler ve tabii ki mumlar vazgeçilmezlerimiz.

 

-Bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğunuz en ilginç organizasyondan, konseptiyle farklı hissettiren işlerden bahseder misiniz?

 

Proje iç yapısıyla destinasyon eventleri, Hint-İran-Lübnan-Azeri düğünleri ve bu yörelerin gelenek görenekleri beni her zaman heyecanlandırmıştır.

 

Örneğin geçen sene Azerbaycan’da gerçekleştirdiğim bir düğün eventinde mekanın atmosferi, davetlilerin şıklığı, yöresel halk dansları ve müzikleri beni çok fazla etkiledi.

 

Gelin ve damat  her ne kadar Avrupa’da yaşıyor olsalar da ülkelerinin gelenek ve göreneklerinden bir gıdım dahi uzaklaşmamışlardı…

 

Meşhur pilav töreni, muhteşem kıyafetler ile yapılmış Azeri dansları,  tablo niteliğindeki güzel bayanlar, şık baylar ve en önemlisi marşlarına, şarkılarına bile konu olancoşkun Türkiye sevgisi beni çok duygulandırmıştı…

 

_MD19710 copy

 

-Sosyal sorumluk projeleri ile ilgili çalışmalar yapıyor musunuz?

 

Gerek şahsi, gerek şirketim adına birçok sosyal sorumluluk projesinde  yer aldım. Tohum Otizm Vakfı, Çaba Derneği, Açık Kapı Derneği bunlardan başlıcaları… Mart ayından itibaren  ise yine çok önemli bir dernekte bizzat faal olarak görev alacağımı da belirtmek isterim..

 

-2015 Lavint Event için nasıl bir yıl olacak?

 

Lavin Event 2015 senesini çok hareketli geçirecek. Ayrıca 2015 sonlarında çıkaracağım “Evlilik Cep Kitabı” adlı bir kitap projem var. Bunun yanı sıra işimizin devamı olarak nitelendirdiğimiz henüz yapım aşamasında olan bir projemiz var.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.