Şehrin dinamiğindeki konfor; Ofton İnşaat

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ofton İnşaat Yönetim Kurulu Eş Başkanı Yusuf Şimşek: “Ofton İnşaat olarak, bundan sonra da kalite ve prensiplerimizden ödün vermeyeceğiz; müşterilerimize her zaman daha iyiyi sunmak için çalışmalarımızı devam ettireceğiz”

“%100 müşteri memnuniyeti bizim için daima ön plandadır” diyerek müşterilerine verdikleri önemi ifade eden Ofton İnşaat Yönetim Kurulu Eş Başkanı Yusuf Şimşek ile Ofton İnşaat’ın projelerini ve inşaat sektörünü konuştuk… Şimşek, “Yaptığımız projenin kalitesiyle her zaman gurur duyduğumuz gibi, görselliğe de önem vermekte ve içinde yaşayacak olan müşterilerimize estetik ve kullanışlılığı bir arada sunmaya gayret etmekteyiz.” diyor.

– Ofton İnşaat ne zaman kuruldu? Kısaca özetler misiniz?

Ofton İnşaat, 2001 yılında ortağım İsmail H.Altun ile birlikte kurmuş olduğumuz bir  Konsept İnşaat Projeleri şirketidir. Geçtiğimiz yıllar içinde Elysium markası ile toplam 12 tane proje ve çeşitli otel inşaatları tamamladık.

– Tamamlanmış projeleriniz ve halen devam eden projelerinizle ilgili bilgi verir misiniz? İlerleyen dönemlerdeki hedefleriniz nelerdir?

Dediğim gibi Elysium markası ile 12 tane projeyi tamamlamış ve teslim etmiş bulunmaktayız. Konut, ofis ve ticari alan projelerinin haricinde İstanbul’da toplam dört tane de otel inşaatımız bulunmaktadır. Şu an Taşdelen bölgesinde devam etmekte olan Ivory Taşdelen projemizin yanı sıra “Elysium Art Şişli” ve “Elysium Apartments Ortaköy” olmak üzere iki yeni projemiz daha satışa çıkmış durumdadır. İlerleyen dönemlerde ise öncelikle Koşuyolu olacak şekilde şu an plan ve proje aşamasında olan Merter, Teşvikiye ve Levent projelerimiz bulunmaktadır.

– Son yıllarda inşaat firmaları yatırımlarında genellikle şehir dışını tercih ederken, Ofton İnşaat şehir merkezine yakın yerlerde projeler gerçekleştiriyor. Bu konuyla ilgili neler söylemek istersiniz? Özellikle proje için seçtiğiniz yerlerin nasıl niteliklere sahip olması gerekiyor?

Biz Ofton İnşaat olarak projelerimizin çoğunu şehir merkezlerinde oluşturduğumuz farklı yaşam konseptleri ile sunmakta ve müşterilerimize “şehrin dinamiğinde konforu yakalayabilme” olanağını sağlamaktayız. Şehirde yaşamayı, yatırım yapmayı  sevenlere aradıklarını sunuyoruz. Çünkü İstanbul gibi büyük bir metropolde, lokasyonun önemi her geçen gün artmaktadır. İnsanların artık ulaşımın merkezinde, rahat edeceği, sosyal hayata da rahatlıkla katılabileceği lokasyonları tercih ettiklerini gördüğümüz için şehir merkezlerinde kaliteli, markalı projeler yapmaktayız.

– İnşaat sektöründeki gelişmeler, kaliteli konut ve lüks konut kavramlarını da beraberinde getirdi. Bu kavramları nasıl değerlendiriyorsunuz? Her lüks konut kaliteli midir?

Her lüks konutun kaliteli olduğunu düşünmüyorum. Kalite dediğimiz zaman projelendirme aşamasından başlayan bir çalışma gerekmektedir. Kullanılan malzemeden pazarlama ayağına kadar her konuda kaliteyi yakaladığınızda gerçekten hem lüks hem de kaliteli iş yapmış olabilirsiniz. Çok fazla yapılaşma olduğu düşünülse de aslında İstanbul’da depreme dayanıklı, kaliteli, nitelikli, sosyal donanımlı konut açığı bulunmaktadır. Tüm bu önemli konuları bünyesinde barındıran gerçekten kaliteli ve lüks konut projelerinin de çok fazla olduğunu zannetmiyorum.

– Projelerinizin iç dekorasyonu oldukça şık ve konforlu. Bu noktada dikkat ettiğiniz kriterler nelerdir?

%100 müşteri memnuniyeti bizim için ön plandadır. Yaptığımız projenin kalitesiyle her zaman gurur duyduğumuz gibi, görselliğe de önem vermekte ve içinde yaşayacak olan müşterilerimize estetik ve kullanışlılığı bir arada sunmaya gayret etmekteyiz. Dolayısıyla da başarılı ve tecrübeli iç mimar arkadaşlarla çalışarak; her zevke uygun, kaliteli ve elit dekorasyonlar oluşturuyoruz.

– İstanbul’da kentsel dönüşüm hakkında fikirlerinizi alabilir miyiz? Sizin bu konuyla ilgili planlarınız var mı?

İstanbul gibi deprem bölgesi olan bir şehirde kentsel dönüşüm, uygulanması gerekli, olmazsa olmaz bir konudur. Artık deprem yönetmeliğine uygun, arazinin gerektirdiği inşaat tekniği göz önünde bulundurularak güvenli yapılar inşa edilmesi gerekmektedir. Bizim de başından beri uygulayıcısı ve öncüleri arasında bulunduğumuz kentsel dönüşüm yasası, İstanbul’a büyük katkıda bulunacak bir yönetmeliktir.

– Yurtdışında da proje girişimleriniz var mı?

Yurtdışına olan ilgimiz her zaman devam etmektedir. Bunun için de zaman zaman yapmakta olduğumuz görüşme ve bağlantılar olmaktadır. Şu ana kadar yurtdışında tek bir proje gerçekleştirdik; ancak dediğim gibi önümüzdeki dönemlerde bunun sayısı artabilir.

– İnşaat sektörünün yanı sıra turizm sektörüyle ilgili de yatırımlarınız var. Biraz da bu yatırımlarınızdan bahsedebilir miyiz?

Evet doğru. Bünyemizde bulunan turizm grubumuz ile otel inşaatları konusunda da oldukça başarılı çalışmalar yaptık ve yapmaya da devam etmekteyiz. Rixos, Hilton gibi uluslararası otelcilik markalarının işletmeciliğini üstlendiği otel inşaatlarımız vardır. Ayrıca önümüzdeki dönemlerde de planlamakta olduğumuz başka otel projelerimiz bulunmaktadır.

Özetle Yusuf Şimşek…

Trabzon Tonya doğumluyum. İşletme eğitimimin ardından 1985 yılında kurduğum ilk şirket ile inşaat alanındaki faaliyetlerime başladım. Başta İstanbul’un şehir merkezleri olmak üzere, İstanbul çevresindeki yakın şehirlerde de konut, villa, iş yeri gibi çeşitli projeleri hayata geçirdikten sonra, halen ortağım olan İsmail H.Altun ile Ofton İnşaat’ı kurduk.

TİAB (Trabzonlu İş Adamları ve Bürokratlar Derneği) kurucu başkanıyım ve halen derneğin Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görevimi yürütmekteyim. İstanbul İnşaatçılar Derneği’nde de üç sene görev aldım. Bunların haricinde bir de Çocuk Esirgeme Kurumu’nda bir dönem yöneticilik yaptım.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.