Sinem Nefesoğlu; Mükemmeliyetçilik benim ruhumda var

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sinem Nefesoğlu: “Benim hayatımda hiçbir şey sıradan olamaz. Çünkü mükemmeliyetçilik benim ruhumda var. İş hayatımda da özel hayatımda da kaliteden asla ödün vermem. Cappuccino’ya her şeyin en iyisini alır, evime gösterdiğim özeni buraya da gösteririm!”

Giardino Cappuccino Cafe-Bistro & Pony Club’ın işletmecisi Sinem Nefesoğlu ile çalışmaları, hedefleri ve projelerine dair keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

Başarısının sırlarını bizlerle paylaşan Nefesoğlu, “Bundan sonraki hedefim Cappuccino Bistro’yu bir zincir haline getirebilmek. İstanbul’da iki şube daha açmak istiyorum. İzmir ve Ankara’da da şubeleşme planlarımız var. Yani daha hedeflerimin çok başındayım.” diyor.

– Giardino Cappuccino Cafe-Bistro & Pony Club’ın kuruluş hikayesi nedir?

Cappuccino’yu öncelikle botanik bahçesi olarak kurdum. Ancak sonrasında Çekmeköy bölgesinde ciddi bir bistro ihtiyacı olduğunu bildiğim için burada Cappuccino Bistro’yu hayata geçirdim. İlk günden itibaren çok yoğun ilgi gördü. Her geçen gün yenilikler ekleyerek çalışmalarıma devam ediyorum. Burada ödüllü şeflerimiz konuklarımıza dünya mutfağından birçok seçenek sunuyor.

– Giardino Cappucino Cafe-Bistro mimarisi ve konseptiyle göz dolduruyor. Bunun yanı sıra; Pony Club alanında ilk olma özelliğine sahip. Mekanlarınızı sıfırdan inşa edip, bu noktaya gelmenizin sırrı nedir?

Evet. Gerçekten Cappuccino ödüllü bir mimari tasarımdan yola çıkılarak inşa edildi. Elbette İstanbul’un birçok yerinde Pony Club var. Ancak Cappuccino Pony Club’un özelliği hem botanik bahçesinin içerisinde olması hem de bünyesinde bistro bulundurması. Burada aileler keyifle yemeklerini yerken çocuklarda ponylere binerek hoşça vakit geçiriyorlar. Mekanımın bu kadar popüler olması, benim sürekli işimin başında olmam ve mükemmelliyetçi olmama bağlı diye düşünüyorum.

“Kaliteden asla ödün vermem!”

– Kalite anlayışınız ve olmazsa olmazlarınız neler?

Benim hayatımda hiçbir şey sıradan olamaz. Mükemmelliyetçilik benim ruhumda var. İş hayatımda da kaliteden asla ödün vermem. Cappuccino’ya her şeyin en iyisini alır, evime gösterdiğim özeni buraya da aynı şekilde gösteririm. Çünkü buraya gelen konuklarım aldıkları hizmet karşılığında bir bedel ödüyorlar ve ben bunun karşılığını en iyi şekilde vermeliyim. Hizmet sektörü elbette çok zor ama biz gerçekten ekibimle birlikte çok emek veriyoruz. Ziyaretçi sayımıza baktığımızda da emeğimizin karşılığını aldığımızı görüyorum. Bu da beni çok mutlu ediyor.

“Lezzet kötüyse sunumun hiçbir önemi kalmaz!”

– Mekanlarınızın tasarımından anladığımız kadarıyla sizin için görsellik çok önemli. Peki yemek konusunda önceliğiniz sunum mu yoksa lezzet mi?

Gerçekten görselliğe ve ambiyansa çok önem veririm. Yemek konusunda lezzet öncelikli olsa da sunum da benim için bir o kadar önemli. Konuklar öncelikle sunuma bakıyor. Ama elbette lezzet kötüyse sunumun hiçbir önemi kalmaz. Bizde ikisi de iyi diye düşünüyorum.

“MENÜMÜZDE HER DAMAK TADINA UYGUN LEZZET VAR”

 – Menünüzü belirlerken baz aldığınız kriterler nelerdir? Ağırlıklı olarak Türk mutfağı mı yoksa dünya mutfağından seçenekler de mevcut mu?

Menümüzü belirlerken tabii ki birçok hususa dikkat ettik. Menümüz dünya mutfağı ağırlıkta. Bize gelen konuklar genelde aileler olduğu için 7’den 70’e herkese hitap eden bir menü hazırladık. Sık sık menümüze yeni lezzetler de ilave ediyoruz. Hiçbir yemeğin tadımını yapmadan menüye koymuyorum. Menüye koyacağımız yeni tatlara, şeflerimle birlikte tadarak, istişare yaparak karar veriyoruz.

– Mekanlarınızda özel organizasyonlar yapılabiliyor mu?

Elbette mekanımızda çok sık organizasyonlar oluyor. Özel yemekler, doğum günü partileri, baby showerlar v.s…

– Mekanlarda sezona göre değişiklikler yapılıyor mu? Yaz sezonuyla birlikte, Giardino Cappucino Cafe-Bistro & Pony Club’a gelenleri neler bekliyor?

Sezona göre değişiklikler de oluyor tabi. Yaz sezonunda bahçemiz ve bahçe barımız konuklarımızın hizmetine sunuluyor. Yaz akşamları çoğunlukla dj performansımız ve hafta sonları canlı Latin müziği gecelerimiz oluyor.

DSC_3633“Fashion Safari çok ilgi görecek”

Modaya olan ilgim beni tanıyanlar tarafından çok iyi bilinir. Bu ilgimi de hayata geçirmeye başladım. Yeni markam olan Fashion Safari’yi de moda severlerin beğenisine sunmaya hazırlanıyorum. Safari hayvan temalı ve swarovsky taşlı tişört koleksiyonum 20 Mayıs’tan itibaren Cappuccino’nun bahçesinde Fashion Safari Mağazası’nda satışa çıkacak. Hepsinin tasarımı bana ait olan bu tişörtlerin, özellikle hayvanseverler tarafından çok ilgi göreceğine inanıyorum.

“Black or White ekibine çok teşekkür ediyorum!”

Bu keyifli sohbet için Black or White ekibine çok teşekkür ediyorum. Derginizin tüm sayılarını zevkle takip ediyorum. Çok başarılı, keyifli ve emek verilmiş sayılar. Başarılarınızın devamını diliyorum. Emeklerinize sağlık. Sevgiler…

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.