Yeni projeleriyle Enyap İnşaat

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dikkatle okuyacağınız bir söyleşiyle bu sayımıza konuk olan Enyap İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Mavuzer, “İnsanların daha düzgün ve modern bir ortamda yaşayabilmeleri için kentsel dönüşüm şart!” diyor.

Enyap İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Mavuzer çok özel bir söyleşiyle dergimize konuk oldu. Enyap İnşaat’ın yeni projelerini konuştuğumuz Mavuzer ile inşaat sektörünü, Mütekabiliyet Yasası düzenlemesinin sektöre etkisini ve kentsel dönüşüm çalışmalarını değerlendirdik…

– Enyap İnşaat’ın kurulum süreci nasıl gelişti?

1997’den bu yana, binlerce insana yaşam alanları yaratan Enyap İnşaat, alanındaki öncülükleriyle “yaşam alanı” anlayışına kattığı yeni boyut ve müşterileriyle kurduğu uzun soluklu güven ilişkisiyle fark yaratarak büyümüştür.Her zaman en iyi konutu en iyi fiyatlarla sunan, yüzde 65’e varan en hızlı yatırım getirisini sağlayan Enyap İnşaat, artan müşteri talepleri ve kalite politikası doğrultusunda sektörel alandaki teknolojileri yakından takip ederek yeni projeler için planlama çalışmalarını sürdürmektedir.

“200 projeye imza attık!”

– Tamamlanan ve devam eden projeleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz?

Türkiye’de bugüne kadar yaklaşık 200 projeye imza attık. Çeşitli bölgelerde; konut, iş yeri, okul, plaza, yol, hastane projesi hayata geçirdik. Bu anlamda 2014 yılında da çalışmalarımıza devam ediyoruz… Hadımköy’de 25 bin metrekare alan üzerine iş merkezi inşa ediyoruz. 5 bin metrekare ofis katı, 12 bin metre kare antreponun yer aldığı projenin içerisinde mağaza ve market olmaya elverişli dükkanların yanı sıra 18 adet banka bulunuyor. Hadımköy’de yapımına Mayıs ayında başlayacağımız bir antrepo projemiz daha var. Yapımına 2012 yılında başladığımız 322 daire ve 10 mağazanın bulunduğu Blue Residence projemiz ise bitmek üzere. Profesyonel spor salonu, buhar banyosu, sauna, masaj ve güneşlenme terasını içinde barındıran, resepsiyon ve kartla geçiş özelliklerinden dolayı güvenlik sorunu olmayan projemiz, tamamen otel konseptinde.

Bursa’da yaptığımız 616 dairelik Garden Life projemiz ise 3 etaptan oluşuyor. Bu projeyi yaklaşık olarak bir buçuk yılda tamamladık. Projenin son etabı olan AVM ise Mayıs ayında açılacak. Bunun yanı sıra Beylikdüzü’nde 13 bin metre kare alan üzerine kurulan ve 25 milyon tl yatırım bedeli taşıyan okul inşa ediyoruz. İstanbul, Kemerburgaz Göktürk’te 210 dairelik bir proje için görüşmeler yapıyoruz. Bursa’da 450 konutluk, Beylikdüzü’nde ise 800 konutluk projelerimizin fizibilite çalışmaları sürüyor.

– Yurt dışında da proje girişimleriniz var mı?

Kuveyt’te yeni evli çiftlerin oturacağı 50 villa inşa edeceğiz. Kuveyt bağlantımızı ise projelerimizde oturan yaklaşık 300 Kuveytli aile ile oluşturduğumuz dostluk ve güvenle sağladık. Bunun dışında Kuveyt’te yapılan hastane projelerinde de yer almayı hedefliyoruz. Aynı şekilde, Milano’da da gerçekleştirmeyi planladığımız projelerimiz var. Ayrıca yurt dışındaki emlak ve gayrimenkul fuarlarında ciddi ilgiyle karşı karşıyayız…

 

enyapinsaat2 Blue Residence Res

 

“SUUDİ ARABİSTAN PRENSİ İÇİN 6 DAİREYİ BİRLEŞTİREREK ÖZEL KONSEPT OLUŞTURDUK”

– Mütekabiliyet Yasası düzenlemesi Enyap İnşaat’a nasıl yansıdı?

Mütekabiliyet Yasası düzenlemesiyle beraber yabancılara Türkiye’den çok sayıda satış oldu. Biz de Enyap İnşaat olarak yabancılara 1.5 yılda 20 milyon dolarlık satış yaptık. Beylikdüzü Blue Residence projemizin de %45 lik büyük bir bölümünü yabancılara sattık. Projelerimizi tercih eden yabancı müşteri profili ise ağırlıklı olarak Kuveytli. Suudi Arabistan Prensi de Beylikdüzü Blue Residence, projemizden daire satın aldı. Prensin isteğiyle 6 daireyi birleştirerek, 12 odası ve 2 salonu bulunan 940 metrekarelik özel bir konsept oluşturduk. Arap müşteriler Türkiye’yi gerçek anlamda seviyorlar ve büyük bir kaos olmadığı sürece Türkiye’ye gelmemeleri için hiçbir neden yok. Bunun yanı sıra projelerimize Avrupa’dan da talep var.

“KENTSEL DÖNÜŞÜM ŞART!”

 – Kentsel dönüşüm hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu konuda çalışmalarınız var mı?

Tabii ki çarpık kentleşmenin önüne geçilip şehirlere güzel görüntü sağlamak yadsınamaz bir gereklilik. İnsanların daha düzgün ve modern bir ortamda yaşayabilmeleri için kentsel dönüşüm şart. Bunun için de yeni projeleri hayata geçirmek, devletimizin katkıları ve teşvikleriyle birlikte gelecek nesillere yol açmak, hepimizin görevidir. Biz de Enyap İnşaat olarak Caddebostan ve Bakırköy’de kentsel dönüşüm kapsamında çalışmalar yapıyoruz.

– Enyap İnşaat için 2013 nasıl geçti? 2014 hedefleriniz neler?

2013 çok iyi geçti. 2014 için karamsar değiliz, fakat sektörün duraksayacağını düşünüyoruz. Bu yıl ekonomik koşulları dikkate alarak temkinli davranacağız.

Enyap İnşaat’ın reklam yüzü Tuğba Altıntop…

Tuğba Altıntop, daha önce reklam yüzü olduğu Enyap İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Mavuzer ile yeni projeler için tekrar bir araya geldi. Pourquoi İletişim’in Genel Müdürü Mine Ahıtürk’ün de katılımıyla gerçekleştirilen toplantı sonrasında; Tuğba Altıntop, Enyap İnşaat’ın Kuveyt’te yapacağı dev konut projesinin reklam yüzü oldu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.