Bambaşka bir Emine Ün

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü oyuncu ve sunucu Emine Ün, maxi single çalışması ile uzun bir aradan sonra yeniden bizlerle…

12 yıllık bir aradan sonra bambaşka bir çalışmayla karşımıza çıkan Emine Ün ile müziğe ve hayata dair konuştuk…Emine Ün, “Ben çok ciddi bir hastalık geçirdim, ölümden döndüm. Ve sonrasında anladım ki; bu hayatta üzülmeye yer yok, olmamalı!” diyerek geçirdiği zor günleri de bizlerle paylaştı.

– Uzun bir aradan sonra sizinle karşılaşıyoruz. Şu sıralarda neler yapıyorsunuz?

Yaklaşık 11-12 yıllık uzun bir aradan sonra, yepyeni bir çalışmayla tekrar iş hayatına döndüm. İşinin erbabı, profesyonel isimlerle yaptığımız çalışmalar sonucu “Nazar” isimli üç parçalık maxi single’mız çıktı. Bu iş benim için çok farklı ve heyecan verici bir deneyim. Üç şarkının da düzenlemesini sevgili Taşkın Sabah yaptı…Çıkış parçamız olan “Nazar” hareketli ve son derece eğlenceli bir parça. İkinci parçamız çok eski ve bilinen bir şarkı olan “Kadehinde zehir olsa”. Bu şarkının 2014 cover’ını yaptık ve ortaya gerçekten de başarılı bir çalışma çıktı; herkes tarafından çok beğenildi. “Kalp” isimli slow parçamız da müzik piyasasındaki slow parçalar arasından sivrilebilecek nitelikte… Bu şarkıyı söz yazarı ve besteci olan Nihan Özel besteledi. Nihan Özel’in ismini ilerleyen zamanlarda sıkça duyacağımıza eminim, çünkü işinde çok başarılı.Tüm bunların yanı sıra; basın danışmanım ve menajerim olmak üzere, güzel bir ekip kurduk. Herkesin enerjisi çok iyiydi. Ekibimizle birlikte daha iyi işlere imza atacağımıza inanıyorum. Biz çok güzel bir başlangıç yaptık. Albüm gerçekten de farklı ve güzel oldu; dinleyenler tarafından da çok beğenildi.

– Peki single yapma fikri nasıl ortaya çıktı?

Benim müziğe karşı ayrı bir düşkünlüğüm ve hassasiyetim var. Aslında 20’li yaşlarımda müzikle ilgili bir adım atmıştım. Ancak o dönem oyunculuk yapıyordum. Oyunculuk çok vaktimi aldığı için müziği hep ikinci plana attım. Aldığım müzik eğitimini de yarıda bıraktım. Yıllar sonra eğlenceli bir televizyon programı yapma fikri oluştu. Söz konusu programın formatı eğlence olunca benim içimdeki müzik aşkı da coştu… Ailemin ve eşimin de desteğiyle albüm çalışmalarına başladım.

– İlk klibinizi ise Nazar isimli şarkınıza çektiniz. Bu klipte kimlerle çalıştınız?

İlk klibimizi Nazar şarkısına çektik. Klibin yönetmenliğini ise Kemal Başbuğ yaptı ve ortaya inanılmaz başarılı bir iş çıktı. Klipte dört farklı Emine Ün göreceksiniz…

Biz bu klibi çok severek çektik. Bu aşamadan sonra karar elbette seyircinin.

– Aldığınız tepkiler nasıl?

Dijital ortam ve sosyal medya günümüzün bir gerçeği ve bu mecraları doğru kullanmak çok önemli. Dijital ortamda herkesten çok güzel tepkiler aldım. Bugüne kadar olumsuz bir eleştiri almamış olmam benim için gerçekten çok güzel bir duygu. Albüm, dostlarım ve çevrem tarafından da beğenildi. Çok güzel tepkiler alıyorum. Ve aldığım tepkiler yaptığım işin doğruluğunu, iyi bir iş çıkarttığımı kanıtlıyor.

– Peki Duru single çalışmanız için ne yorum yaptı? İlk tepkisi nasıldı?

Duru, zaten sanatın içinde büyüyen bir çocuk. Sanata çok düşkün. Güzel resim yapar, tiyatro ve sinemaya çok meraklıdır. Sanatla iç içe bir çocuk olduğu için bu durum ona şaşırtıcı gelmedi. Çok mutlu oldu. Duru özellikle “Nazar” parçasını çok beğeniyor. Parçanın notalarını şimdiden öğrendi ve piyanoda çalmaya başladı.

– Müzik hayatınıza nasıl yön vermeyi planlıyorsunuz? Bu noktadaki hedefleriniz nelerdir?

Ben hedeflerimi hep yüksek tutarım. İşime gösterdiğim hassasiyet ve mükemmeliyetçilikten kaynaklı bambaşka bir heyecan yaşıyorum. Öncelikli misyonum; ilerleyen yıllarda müzik adına iyi işlere imza atmak. Geçmişte yaptığım işlerle takdir kazandığım gibi müzik çalışmalarımla da aynı başarıyı göstereceğime inanıyorum.

– Oyunculuğun yanı sıra, sunuculuk da yapıyordunuz. Peki bu konuyla ilgili hedefleriniz, projeleriniz var mı?

Şu an televizyon ile ilgili çalışmalarım var. 12 yıl sonra tekrar ekranlarda olmak benim için çok özel bir durum olacak. Benim her zaman televizyoncu kimliğim ön plandaydı. Oyunculuktan sonra, sunuculuğu da çok sevdim. Çalıştığım dönemlerde hep sağlık programları, anne-bebek programları sundum. Artık eğlenceli programlar yapmak istiyorum.

– Giyim tarzınız herkes tarafından çok beğeniliyor. Stil danışmanınız var mı? Özellikle albüm kapağında kimlerle çalıştınız?

Albüm kapağındaki kıyafetlerim Sevgi Yıldırım tarafından hazırlandı. İlk albümüm olduğu için biraz daha özenli ve abartıya kaçmadan şık olmak istedim. Ama albüm kapağının aksine klipte kıyafetlerim daha spor…Herkesin kendine özgü bir tarzı var, benim de kendime özgü birtakım vazgeçilmezlerim var. Günlük hayatta zaten çok sade bir insanım, abartı giyinmeyi pek sevmiyorum.

“Kızımla arkadaş gibiyiz”

Ben çok titiz bir anneyim ve Duru’nun herşeyiyle ben ilgileniyorum. Kızım 10 yaşında ve yaşıtlarına göre biraz daha olgun bir çocuk. Onunla arkadaş gibiyiz. Herşeyi birbirimizle paylaşıyoruz. Bizim konuşamadığımız hiçbir konu yok. Moda da konuşuyoruz, siyasette…

“Bu hayatta üzülmeye yer yok!”

Ben çok ciddi bir hastalık geçirdim, ölümden döndüm. Ve sonrasında anladım ki bu hayatta üzülmeye yer yok; olmamalı!.. Ben artık her günümü eğlenerek, dolu dolu geçirmek istiyorum. Yapmak istediğim ne varsa yapıp, ondan sonra gideceğim bu hayattan… İşte bu albüm çalışması da içimde kalan, yapmak istediğim bir şeydi.

emine-unEmine Ün ile kısa kısa…

 

* Tuttuğunuz takım?

 

Fenerbahçe.

 

* En sevdiğiniz başucu kitabınız?

 

Ayşe Kulin ve Kristin Hannah.

 

* Vazgeçemeyeceğiniz film?

 

Hababam Sınıfı ve Neşeli Günler.

 

* Kıyafette en sevdiğiniz renk?

 

Siyah ve kırmızı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.