Cher Lloyd “Şimdi büyük kararlar verme zamanı”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Genç olmasına rağmen büyük başarılara imza atan ve geniş bir hayran kitlesi kazanan Cher Lloyd, “Dizginleri ele almak benim sorumluluğumdur. Şimdi büyük kararlar verme zamanı” diyor…

Cher Lloyd sadece 21 yaşında. İlk olarak “X Factor 2011 İngiltere” yarışmasında karşımıza çıktı. 17 yaşında “Want U Back” adlı single çalışması için stüdyoya girdi. Şarkıcı ikinci albümü “Sorry Im Late”i daha olgun biri olarak seslendirdiğini söylüyor ve “Kendimi gerçek bir sanatçı gibi hissediyorum” diye ekliyor.

– İlk albümünüzden bu yana hayli zaman geçti. Peki son albümünüz çıktığında neler hissettiniz?

Son albümüm çıktığı esnada “Tamam, yeterince bekledim; hayranlarım da bekledi” dediğim bir noktadaydım. Uzun zamandır yolda bekliyormuşum gibi hissediyordum. Ve artık sahneye çıkmalıydım… Bir önceki albümüm üzerinde benim kontrolüm yoktu. Bu albümüm ise tamamen benim kontrolümde olduğu için çok heyecanlandım.

“Artık kendimi tam bir sanatçı gibi hissediyorum!”

– Yeni single şarkınız olan “Sirens” için sanatçılığınızın olgunluk evrimini yansıtıyor diyebilir miyiz?

Evet. Diğer şarkılarım çocuksuydu fakat bu single anlam dolu ve çocukça değil. Böyle bir şarkı için uzun süre bekledim. Şimdi kendimi daha olgun hissediyorum. Ve bu yönümle ön planda olmak istiyorum. Bu şarkı beni ortaya çıkardı diyebilirim. Artık kendimi tam bir sanatçı gibi hissediyorum.

– Bu albüme yaklaşımınız diğerlerinden farklı mı?

Evet, birlikte çalıştığım ekip inanılmaz… Buna rağmen ayaklarımın yere basması gerektiğini düşünüyorum. Şarkı seçimlerinde ise “Ben şarkıyı seversem hayranlarım da sever” düşüncesiyle karar veriyorum.

“Müzik değişmemi sağladı!”

-Yaratıcılığınızın hükmettiği bir döneme girmeye ne zaman karar verdiniz?

Sanırım herkes gibi ben de büyüdüm… Son zamanlarda gittiğim tüm turnelerde eski şarkılarımı söyledim. Eski şarkılarımı söylerken de bir şeylerin doğru gitmediğini hissettim. Bir şeyi kaçırmış olmalıydım. Sanırım yeni materyallere ihtiyacım vardı. Beni yansıtan yeni materyallerle dolu şarkılarımı söylemeliydim. Çünkü artık eski şarkılarımdan hoşlanmıyordum. Farklı bakış açıları ve farklı deneyimlere sahip olduğum için sonraki süreçte yeni bir döneme girmek istedim. Bu benim için büyük bir adım oldu diyebilirim. Müzik değişmemi sağladı…

– Büyük ölçüde pop müziği içerisindesiniz ve bunu rap şarkıcılarıyla beraber gerçekleştiriyorsunuz. Bu konu hakkında neler söylemek istersiniz?

Pop ritmi ile rap ritmi arasında temelde bir kontrast olduğu kanısındayım. Bu iki ritmin tamamen farklı dünyalardan olmasına rağmen, ilginç bir birleşim olduğunu düşünüyorum.

“DOĞRU İSMİ SEÇMEK ZORDUR!”

– Daha spesifik olarak düşünülürse, “I Wish” single şarkınız için T.I. isminin doğru olduğunu nasıl hissettiniz?

Şarkınızda size eşlik edecek ismi seçmek çok zordur. Çünkü şarkıya birşey katar mı yoksa şarkıdan bir şeyler alır mı bilemiyorsunuz… T.I. inanılmaz bir hayal gücüne ve deneyime sahip bir isim. Yıllardır bu işi en iyi şekilde yapıyor. Şarkıya bir şeyler katacağını hissettiğim için T.I.’ın bana eşlik etmesini istedim.

“Asla yapmam!”

– Medyanın eleştirilerine sık sık hedef oldunuz. Peki bununla başa çıkmayı nasıl öğrendiniz?

Bu gerçekten çok zor bir durum… Fakat zamanla insanların düşüncelerine hakim olamayacağımı ve kimseyi kendim gibi görmemem gerektiğini anladım. Bu durumla başa çıkmak için yapabildiğim en iyi şey ise motivasyonumu hep yüksek tutmak ve kendim gibi kalabilmek oldu. Çünkü eleştiriliyorum diye değişemem, böyle birşeyi asla yapmam.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.