Zarafetin seçkin duruşu; “Dorya Home”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Zarafeti ve şıklığı konforla birleştiren Dorya®, aynı zamanda sosyal sorumluluk projeleriyle de hepimizin takdirini kazandı. Marka doğadan aldığını yine doğaya kazandırarak, bugüne kadar 50 binin üzerinde ağaç dikti!..

Dünyanın en önemli koleksiyonlarından birini oluşturan ve sunduğu seçeneklerle seçkin mekânların tamamlayıcısı olan Dorya Home’un Creative Direktörü ve CEO’su Megan & F. Doruk Yorgancıoğlu ile çalışmaları ve hedefleri hakkında keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

– Dorya Home ürettiği el yapımı ürünleri ve Masterpieces koleksiyonu ile kendi tarzında dünyada ilk üç firma arasında yer alıyor. Bu başarının hikayesini bizimle paylaşır mısınız?

Sonsuz AR-GE… Dorya Home’un kuruluşundan bu yana, ürün ve hammadde geliştirme konusunda ar-ge çalışmalarına 10 milyon dolardan fazla yatırım yapıldı. Yerel ve global rakipler kâr maksimize etmenin peşindeyken, biz nasıl daha iyi bir ürün yaparız diye çalışıyorduk. Dorya Home olarak kendinden emin, işine hevesli 250 kişilik bir aileyiz. Ve fark yaratmak için birlikteyiz. İşimizi seviyoruz ve inanılmaz bir sinerjimiz var.

“Kalite, şıklık ve rahatlık bir arada!”

– Dorya Home’un konsepti ve tasarımı hakkında bilgi alabilir miyiz?

Dorya, lüks segmentte yeni bir tarzın, seçkin bir modanın yaratıcısıdır… Stil yaratmanın bir yaşam şekli olduğuna inanır, bütün tasarımlarını bu inançla hayata geçirir. Sade, zarif tasarımlardan güncel ve gösterişli parçalara kadar tüm mobilyalar, kalite, şıklık ve rahatlıklarıyla yaşam şeklinize uyumludur.

“Özgün tasarımlar sanatla buluştu”

– Contemporain, Heritage ve Executive olmak üzere üç farklı koleksiyona sahipsiniz. Peki bu koleksiyonların özellikleri nelerdir?

Contemporain Koleksiyonu, Dorya®’nın tamamını yoktan tasarladığı, özgün ürünlerden oluşur. Renklerin sade ve net çizgilerle harmanlandığı bu koleksiyonda, tasarımlar klasiğin bir adım ilerisini anlatır. Klasik XVIII. ve XIX. yüzyıl tasarımlarından esinlenen Heritage™ Koleksiyonu, benzersiz bir çizgiye sahiptir. Sanatsal eser gücünü taşır ve zaman geçtikçe değerlenir. Detaylı oyma motifleri ve girift marküteri dizaynları ile çarpıcı, iddialı ve eşsizdir. Executive™ Koleksiyonu da günümüzün üst düzey ofislerinde sofistike bir konfor yaratmak adına tasarlanmıştır. Ve el işçiliğinin, modern dünyanın ihtiyaçlarına uyarlanışının kanıtıdır.

Dorya_Sideboard

-Trump Home by Dorya koleksiyonu hakkında bilgi alabilir miyiz? Bu fikrin çıkış noktası nedir?

Trump Organization, mobilya sektöründe de olma fikri ile bize ulaştı. Trump markasının küresel alanda lüks ve üstün kalite ile anılması, Dorya’nın mobilya sektöründeki itibarıyla son derece uyumlu. Yapılan görüşmeler sonrasında mobilyada yeni standartları belirleyip, üstün ürünler ortaya çıkaracak Trump Home by Dorya markası için ortaklığımız kuruldu.

“Her parça bir köprü veya bir bina yapar gibi yapılandırılıyor”

-Lüks ve zarif iç mekân markası olarak anılan Dorya Home’un ürünlerinin üretim aşaması nasıl gerçekleşiyor? Sektördeki diğer markaları baz alırsak, Dorya Home’un sunduğu ayrıcalıklar nelerdir? 

Öncelikle ürünlerimiz el yapımı ürünler olmasına rağmen, tüm süreçlerimiz detaylı mühendislik çalışmaları ile şekilleniyor. Her parça bir köprü veya bir bina yapar gibi yapılandırılıyor. Ürünün uzun ömürlü olması için en kaliteli malzemeler ve aksesuarlar kullanılıyor. Hammaddeden en iyi ağaca, hatta kaplamaya kadar her şey tek tek elle seçiliyor… Ayrıcalık olarak ise, öncelikle müşterilerimizin olabilecek en iyi malzemeleri ve en gelişmiş mühendislik ürünlerini aldıklarını belirtmek isterim. Biz ürünlerimizin üretim hatalarına karşı ömür boyu arkasındayız. Örneğin; geçen gün fabrikada 1992 yılında üretilmiş bir ürünü restorasyon bölümümüzde gördüm. Garanti süresini çoktan doldurmuş olmasına rağmen üretim birimi birleştirme noktalarında hata yapıldığını tespit etmiş. Ve ürünü garanti kapsamına alıp ilk haline getirmek üzere restore çalışmalarına başlamıştı. Bu tür servisleri değil Türkiye’de, tüm dünyayı arasanız bulamazsınız…

– İleriye yönelik hedefleriniz ve projelerinizden bahsedebilir misiniz?

Yakın zamanda açılacak olan birçok Dorya mağazası var. Özellikle Amerika’daki noktalar çoğalıyor. Önümüzdeki 6 ay içinde; Miami, Chicago ve Kanada-Toronto bu noktalara eklenecek…

“Biz doğadan aldığımızı yine doğaya veriyoruz!”

Biz 1996 yılından bu yana doğadan aldığımızı yine doğaya veriyoruz. Türkiye’nin farklı bölgelerinde oluşturulan Dorya Ormanları’na bugüne kadar 50 binin üzerinde ağaç dikildi. Ve bu ormanlar her geçen gün daha büyük bir alana yayılıyor… Bunun yanı sıra; 2011’den bu yana da Birleşmiş Milletler “Plant a Billion Trees” kampanyasını takip edip, katkıda bulunuyoruz. Ayrıca kaybedilen tarihin geri kazanımı için de Ege Bölgesinde antik şehir kazılarına fırsat buldukça sponsorluk yapıyoruz.

Stil ve zevk sahibi…

Dorya’da sade-zarif tasarımlardan güncel ve gösterişli parçalara kadar tüm mobilyalar kalite, şıklık ve rahatlıklarıyla yaşam şeklinize uyumludur. Detaya verilen önem her ayrıntıda farkını ortaya koyarken, üretimde lüks malzemelerin kullanılması ise Dorya®’nın zarafet ve şıklığının çıkış noktasıdır…

Dorya_RoomScene KRY_1756

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.