Ebru Erberdi, Ziyafet zarafettir

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Sofralarımız kişiliğimizin aynasıdır. Üzerinde düşünülmüş, detaylara önem verilmiş bir sofra davetlilerimize kendilerini değerli hissettirir.”

Ebru Erberdi, şık davetlerdeki birbirinden özel konseptleriyle fark yaratan ve sağlıklı yemek ilkesiyle hareket eden 7 Grup’taki çalışmalarıyla adından söz ettiren zarif bir iş kadını. Tüm bunların yanı sıra iyi bir de yemek yazarı…

-Öncelikle bize vakit ayırıp sorularımızı yanıtladığınız için teşekkür ederiz. Röportajımıza kısaca sizi tanıyarak başlayabilir miyiz?

Kendimi tanıtırken söze yemek aşığı diye başlayabilirim. 7 Grup’un ortağı ve Sözcü Gazetesinin yemek yazarlarındanım… İşletme okuyup, hayatta en keyif aldığım işi yapma lüksüne sahip kendimi şanslı hissedenlerdenim. 7 sene otelcilik deneyimimden sonra 7 Grup a ortak oldum. Profesyonel iş hayatımda sadece ziyafet bölümlerinde çalıştım. En büyük sloganım ziyafet zarafettir.

-Grup 7 ile hikâyeniz nasıl başladı?

Grup 7 aslında bir hayalin gerçekleşmesi… Senelerce otellerde yapmaya imrendiğim işimi artık her yerde, her zevke hitap ederek yapıyorum. Ortağımla yolumuz kesiştiğinde 1 sene boyunca arkadaşlık ettik. Birbirimizi tanımaya çalıştık ve sonunda “biz beraber yürüyebiliriz” dedik. Onun kurduğu sistemi benim de katılımımla butik bir şirketten daha bilinir ve hacimli bir şirket haline getirdik. Görev dağılımımızı çok güzel yaptık ve gün geçtikçe daha da büyüyerek emin adımlarla ilerliyoruz. Sonuç olarak ikimizin de hobisi, işi oldu…

-Doğal ve sağlıklı menülerle hizmet veren Grup 7’nin hizmet anlayışı ve kalite politikası hakkında bilgi alabilir miyiz?

7 Lightforever markamız beslenme uzmanları ya da diyetisyenlerin reçetelerini kişiye özel hazırlayarak verdiğimiz bir hizmet… Sonuçta herkesin damak tadı farklıdır. Bizi de diğer firmalardan ayıran nokta bu; kişiye özel hizmet veren, yani damak tadına göre farklılık gösteren hizmet anlayışımız…

“7 Arınma” paketleriyle belirli günlerde “detox” diye adlandırılan taze meyve ve sebze suları hizmetimiz mevcut. Ayrıca 7 Lightforever’ın kanatları altında Café Slender adlı %100 doğal olan ve inceltici etkisi bulunan kahvenin de Türkiye distribütörüyüz. Café Slender’ı  çok yakın zamanda Big Chef’s lerde, Papermoon’da ve Cook Shop’larda deneyebilirsiniz. 7 Catering’de ise lezzet ve sunum ön planda olmak üzere, 2 kişiden 300 kişiye kadar yemek hizmeti veriyoruz.

-Diyet yapanlar, sağlıklı ve düzenli beslenmek isteyenler için mükemmel bir beslenme alternatifi sunan 7 Light Forever’ın sistemi nasıl işliyor? Sağlıklı yemek paketlerinizden bahseder misiniz? Özellikle hamile anneler için olan Mamma Box paketinizin detaylarını öğrenebilir miyiz?

Yemek paketlerimiz, zayıflama amaçlı veya kilo kontrolü içinse diyetisyenlerin reçetelerine göre veriliyor. Reçeteler bize geldiği anda kişiye; damak tadını, neleri sevip, neleri yemediğini anlamak adına bir anket uyguluyoruz. Çünkü bizim için diyet esnasında lezzet memnuniyeti çok önemli. En iddialı olduğumuz konumuz da lezzet. Yemeklerimizi yiyen kişi asla diyette olduğunu düşünmüyor; yemekler kişiye özel olduğu için sevmediği hiç bir şeyi yemek zorunda kalmıyor. Mamma Box, en önem verdiğimiz paketlerimizden biri… Hamilelik süreci muhakkak takip edilmesi gereken bir dönem. Anne ve bebek sağlığı için gerek hamilelik döneminde gerek sonrasında muhakkak diyetisyen gözetiminde olunmalı. Ofis Box paketlerimiz ise ofiste sağlıklı beslenmek isteyenler için çok lezzetli ve oldukça sağlıklı bir alternatif…

– 7 Catering olarak ne tür davetlere ev sahipliği yapıyorsunuz?

7 Catering butik davetlerinin değişmez adresi… Düğünler, kına geceleri, mevlütler, kurumsal şirket davetleri, doğum günleri ve buna benzer birçok organizasyon yapıyoruz. Daha fazla detay isteyenler içinse, organizasyon şirketi partnerimiz Lavin Event ile konsept davetler hazırlıyoruz.

-Ziyafet hazırlarken dünya mutfağından farklı konseptler de sunuyorsunuz. Bu konseptleriniz hangi ülkeleri kapsıyor? Bu fikrin çıkış noktası nedir?

Biz dünya mutfağına çok hâkimiz… En büyük hobimiz ortağımla birlikte seyahat ederek yeni lezzetler keşfetmek… Dünya mutfağı farklılık arayanların tercihi… Genelde davetlerde Meksika mutfağı, Hint mutfağı, İtalyan mutfağı isteniyor. Bizde bu doğrultuda konseptler oluşturuyoruz ve servis ekipmanından garsonların kostümüne kadar o ülkenin tüm detaylarını yansıtıyoruz.

-İşin uzmanı olarak davet sofraları ile ilgili neler söylemek istersiniz. Özellikle bu yılın davet trendleri hakkında bilgi alabilir miyiz? 

Sofralarımız kişiliğimizin aynasıdır. Üzerinde düşünülmüş, detaylara önem verilmiş bir sofra davetlilerimize kendilerini değerli hissettirir. Bana kalırsa mutlaka sezonun trend renkleri veya mevsim çiçekleri kullanılmalı çiçeksiz bir sofra hazırlanmamalıdır. Yaratıcı olup evinizdeki farklı aksesuarları da masanızda kullanabilirsiniz. Bu sene yeşil çiçeklerle canlı renklerin karışımı çok trend ve kaktüs türleri revaçta…

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.