Hayat gayesi “Başarı” olan bir çift

featured
Sedat-Gizem Fazlıoğlu
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Müşteri memnuniyeti tüm çalışmalarımızın ilham kaynağıdır” diyen  Fazlıoğlu İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Fazlıoğlu ve işine olan saygısını “Ben işime aşık bir insanım” sözleriyle özetleyen  jimoda.com’un sahibi Gizem Fazlıoğlu ile çalışmaları ve hedefleri üzerine oldukça keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik…

 -Sedat Bey röportajımıza kısaca sizi tanıyarak başlayabilir miyiz?

1980 İstanbul doğumluyum. İlk ve ortaöğretimimi İstanbul da tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Antropoloji bölümünden 2002-2003 yıllarından mezun oldum. 5 yıllık evliyim. Hayattan ders almayı, yaşadığım ve yaşanılan her tecrübeyi not etmeyi severim.

-Gizem Hanım bu noktada siz de bize kendinizden kısaca bahseder misiniz?

1987 yılında Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde dünyaya geldim. Kadir Has Üniversitesi, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Bölümünü üçüncülük ile bitirdikten sonra eğitim hayatıma işletme bölümünde uzmanlaşarak devam ettim. Sonraki süreçte ise Sedat Bey ile evlenerek güzel bir yuva kurdum. İş hayatına olan heyecanım ise her zaman devam etti… Biz Fazlıoğlu Ailesi olarak girişimciliğin dna’mızda olduğuna inanıyoruz. Biz bir iş değil hedef yarattık. Çıktığımız bu yolda, hedefimiz büyük, yolumuz uzun.

Fazlıoğlu İnşaat’ın tamamlanan ve devam eden projeleri hakkında bilgi alabilir miyiz?

Sedat Fazlıoğlu: Biz proje oluştururken ekibimizle önce lokasyona ve o lokasyondaki ihtiyaçlara yönelik analizler yaparız. Projemizin çevreci, yaşanılabilir ve huzur verici olması gerektiğini düşünür ona göre çözümler üretiriz. En son faaliyet gösterdiğimiz bölge olan Çorlu ve Marmara Ereğlisi’nde Seaside Fazlıoğlu, Fazlıoğlu Suit gibi tamamlanmış projelerin yanı sıra Marmara Ereğlisi’nde Glory Home Tatil Köyü ve İstanbul da kentsel dönüşüm projelerimiz devam etmektedir.

-Kentsel dönüşüm hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu konuda çalışmalarınız var mı?

Sedat Fazlıoğlu: Önce çok iyi bir şehir planlamasıyla o bölgede yaşayan vatandaşlarımızın mağduriyetini önleyici kanun ve yönetmeliklerin hazırlanması gerekmektedir. Kamu ve özel sektör iş birliği muhakkaktır. Gerek kamu gerek özel sektör yöneticilerinin yetenekli ve idealist insanlar olması yadırganamaz gerçektir. Biz özel sektör yöneticileri; sadece karlılık amacı gütmeden daha yaşanılabilir, ulaşım ve sosyal alanlar gibi birçok soruna çözüm olabilecek çağı yakalayan yatırımlar yapmalıyız. Fazlıoğlu İnşaat olarak bu anlayışla Gaziosmanpaşa da yaklaşık 1600 konutluk bir yaşam alanı oluşturmayı planlıyoruz.

-Fazlıoğlu İnşaat için 2013 nasıl geçti? 2014 hedefleriniz neler?

Sedat Fazlıoğlu: 2013 bizim yatırım yılımızdı. Yoğun siyasi gelişmelerin sektörü ciddi anlamda sıkıntıya sokmasına rağmen uzman kadromuzla risk yönetimini iyi planladık. Bu yıl ise büyümeye devam ediyoruz. Bünyemizde Bh Cosmetics ve jimoda.com e-ticaret sektöründe hızla yeni yatırımlara giriyoruz. Marmara Forum’da açılacak olan ilk mağazamızla dünyaca ünlü Bh Cosmetics markasının Türkiye’de bu yıl 10 mağazayla hizmet vermesini düşünüyoruz. Gayrimenkul, iş geliştirme ve uluslar arası gayrimenkul pazarlama şirketimizle körfez ülkeleri ve diğer çevre ülkelerle yeni gayrimenkul proje ortaklıkları geliştirmeyi hedefliyoruz. Bu maksatla Dubai de bir yapılanmaya ve gayrimenkul iş geliştirme ofisi kurmaya karar verdik.

-Gizem Hanım modaya olan ilginiz ne zaman başladı? Bu noktada jimoda.com’dan bahseder misiniz?

Moda ve kozmetik sektörüne çocukluk yıllarımdan başlayan bir ilgim vardı. Boş zamanlarımda kendimi yurtdışında çıkan yeni markaları ve ürünleri araştırırken buluyordum. İlgim zamanla hobiye dönüştü…

Ben işime âşık bir insanım. Biz jimoda.com ile Türkiye’de olmayan ürünleri, markaları tüketici ile buluşturmak istedik. Türkiye de ki kozmetik gümrük mevzuatından dolayı tüketici istediği ürünü yurtdışından eskisi gibi rahat getiremiyor. Biz istedikleri kozmetik ürünlerini ve ünlü tasarımcıların koleksiyon ürünlerini jimoda.com’ da tüketici ile buluşturduk. Sitemiz üç aydan beri açık olmasına rağmen, beklediğimizden daha çok ilgi gördü. Bunun için çok mutluyuz.

-Gizem Hanım, jimoda.com ekibi ihtiyaçların yanı sıra, yeni trendler oluşturmayı ve trend öncüsü olmayı da hedefliyor. Bu noktada çalışmalarınızdan bahseder misiniz?

jimoda.com ailesinde trend avcılığının yanı sıra; bir sonraki sezonda öne çıkacak trendler ve moda renklerini araştıran çok kuvvetli bir ekibimiz var. Trendleri önceden keşfederek geleceğin moda tahminlerini yapıyoruz.

ARGE’ miz çok kuvvetli. Yabancı bloggerlar ve Türk bloggerlar ile ortaklaşa çalışmalar yapıyoruz. Tüm bunların yanı sıra jimoda.com olarak biz genç tasarımcılara önem veriyoruz. Moda sektöründe genç yüzler ve genç tasarımlar bizi çok heyecanlandırıyor…

-2014 -2015 yılı moda trendleri hakkında bir değerlendirme yapar mısınız?

2014-2015 sonbahar-kış sezonunda retro, kült tasarımlar ve 60’lı yılların etkisi kendini gösteriyor. Çan etekler, kürk detaylar, midi etekler, patchwork tasarımlar, oversize dediğimiz montlar, ceketler bu yıl ki trendlerimiz arasında. Büyük şalların ve oversize kazakların da 2015 kış sezonunun gözdesi olacağı kesin.

-Gizem Hanım size göre moda nedir? Kendi tarzınızı nasıl tanımlıyorsunuz? Eşiniz giyim konusunda sizden yardım alıyor mu?

Benim tarzım kendi vücuduma yakışan şeyleri giymek ve yakışan parçaları bir araya getirerek bir ahenk yaratmak… Uyum ve ahenk içerisindeyken vamp bir aksesuar ya da ayakkabı ile insanları şaşırtmayı seviyorum. Eşime giyim konusunda yardımcı olmaya çalışıyorum. Kendisinin zaten stil-tarz sahibi olduğuna inanıyorum. Yeri geldiğinden benim onun, onun benim giyimime karıştığı zamanlar oluyor.

-Peki Gizem Hanım sizin hedefleriniz nelerdir?

Fazlıoğlu Ailesi olarak Fazlıoğlu Group şirketinin global bir şirket olma yolunda ilerlemesi benim ve eşim için en önemli unsurlardan biri. Günümüz koşullarında klasik yollarla yapılan ticaretin ve fiziki bir duvara hapsolmanın miyop bir bakış açısı olduğunu düşünüyoruz. G 20 ülkelerinin içinde bulunan ülkemizde 2016 yılında internet ekonomisi hacminin 8 trilyon doları geçmesi bekleniyor. Bu noktada Hedefim jimoda.com’ da internet ekonomisinin büyük bir payını almak ve global bir şirket olma yolunda ilerlemek…

Gizem Fazlıoğlu:

Bana göre moda geçicidir, stil ise sonsuz bir tutkudur!

Bana göre moda geçicidir, stil ise sonsuz bir tutkudur. jimoda’daki ‘’ji’’ sonsuzluğu ifade eder. Sonsuzluk ise bana göre stilin insan siluetindeki özgürlük bulmuş hali, stilinizi bulmanız adına yapılan bir yolculuktur. Bu yolculukta kendinize her katacağınız her artı, öğrendiğiniz, özlediğiniz her şey sizi şekillendirecektir. Modayı herkes takip edebilir, önemli olan şey stildir. Stil oluşturmak ve stil sahibi olmak kendini ve vücudunu tanımakla başlıyor. Öncelikle kendinizi ve vücudunuz iyi tanıyın. Çünkü kıyafetleriniz kimliğiniz, tarzınız ise dünyaya hikâyenizi anlatma sanatınızdır; Bir kıyafeti giydiğinizde ona bir hikaye vermiş olursunuz…

Sedat Fazlıoğlu:

Yenilikçi ve güvenilir bir firmayız!

Fazlıoğlu İnşaat bir aile şirketi ve kuruluşu eskiye dayanıyor. 30 yılı aşkın tecrübelerimizin yanı sıra çağın yeniliklerini takip eden uzman bir ekibe sahibiz. Satış sonrası destek, emlak hizmetleri, yaşam kalitesini artıracak ergonomik tasarımlarla yenilikçi ve güvenilir bir firmayız. Fazlıoğlu İnşaat’ın gelişmesinde rol oynayan ve geçmişten bu yana değişmeyen anahtar kavram ise müşteri memnuniyetidir. Müşteri memnuniyeti, tüm çalışmalarımızın ilham kaynağıdır.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.