Olağanüstü konsepti ile W ISTANBUL

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

W Istanbul, sunmuş olduğu ayrıcalıklarla ve olağanüstü konseptiyle konuklarının kendilerini özel hissetmesini sağlıyor…

 

Keyifli bir röportajla sayfalarımıza konuk olan W Istanbul Genel Müdürü Christian Hoehn,  “W İstanbul’un konuklarına sunmuş olduğu ayrıcalıklar, konuklarının kendilerini özel hissetmesini sağlar. Bizde “WOW” anları dediğimiz, müşteri profillerini gerçekten anlamamızı sağlayan anlar vardır; müşterilerimizin neleri sevdiğini bulur ve onlara küçük sürprizler yaparız.”dedi.

 

-Okuyucularımıza kısaca kendinizden, eğitim durumunuzdan ve profesyonel özgeçmişinizden bahsedebilir misiniz?

 

Ben otelciliğe Avusturya’da bir otel yönetimi okulunda başladım. Mezun olduktan sonra Starwood, Hilton, Mandarin Oriental and Relais & Chateau gibi birçok farklı firmada çalıştım. İsveç, Almanya, New York, Fransa, İskoçya, Birleşik Arap Emirliği ve Suudi Arabistan gibi yerlerde de birçok deneyim kazandım.

 

İstanbul W’de atandığım son görev gerçekten de gurur verici. Ayrıca bu kadar çalışkan ve hevesli insanlarla çalışmaktan da çok memnunum.

 

 

-Son yılların tüm dünyada en hızlı büyüyen, dünyanın en hareketli şehirlerindeki 44 seçkin oteli ile küresel bir lifestyle markası olma özelliği taşıyan lüks otel zinciri W Hotels, hakkında bilgi alabilir miyiz?

 

W Hotels, 9 farklı markası olan Starwood Hotels & Resorts’un lüks otel portföyünün dinamik, şık, ayrıcalıklı ve yenilikçi bir markası.

 

Görevimiz ise, misafirlerimize odasına girişten çıkış yapana kadar o ‘WOW!’ etkisini yaratmak ve W misafirlerine ‘W Insider’ diye adlandırdığımız pozisyon vasıtasıyla şehirdeki yeni ve bir sonraki etkinliğe, mekana ve organizasyona erişim sağlamak…

 

Sadece W Otelleri’ne ait olan ‘W Insider’ diye adlandırdığımız pozisyon, sürekli olarak tasarım, moda ve müzikte yenilikleri araştırıyor ve misafirlerimizi daha yakından tanıyıp, onlara hitap eden yerlere yönlendiriyor. Bu alışık olduğumuz misafir ilişkilerinden kesinlikle daha fazlası!

 

Bizi ayrıcalıklı ve benzersiz kılan özelliklerin bir diğeri de W Hotel’ inin tutku noktaları olan moda, müzik ve tasarım. Her otelimizde, haftanın beş günü W DJ performansı sergileyen müzik küratörleri mevcut. Ayrıca özel tasarım yarışmaları düzenliyor ve birçok yeteneği ağırlıyoruz.

 

İlk W Oteli New York’da açıldı; daha sonra tüm dünyaya yayıldı. Öte yandan, W İstanbul Avrupa’daki ilk W otelimiz. Şunu gururla söyleyebilirim ki, şu ana kadar birçok büyük şehirde en iyi şekilde temsil edildik.

 

_MG_3304

 

-W Istanbul’un kurulum süreci nasıl gelişti? W Istanbul’un lokasyonu hakkında neler söylemek istersiniz?

 

Çok heyecanlı bir dönemdi. Orijinal açılıştan sadece yedi yıl sonra misafirlerimize yepyeni bir görünüm sağlamaya karar verdik.

 

Mahmut Anlar bir kez daha mükemmel bir iş çıkardı ve emsalsiz W Lounge’u yarattı. Dört oda ve muntazam boğaz manzarası ile ‘Cool Corner Suite’ diye adlandırdığımız suit’i ekledi. Bu alan içinde özel mecliste içeren 4 yatak odalı bir süit olarak genişletilebiliyor. Mahmut Anlar ayrıca tamamen cam olan fitness ve butik SPA salonunu da tasarladı.

 

W Istanbul’un yeni girişini tasarlayan Thierry Dreyfus’un çalışmaları ise gerçekten çok dikkat çekici. Thierry’nin konsept çalışması olan “Aynanın arkasında ne var” temalı devasa giriş tüneli kesinlikle herkesin görmesi gereken, sanatsal bir proje!

 

Kurulum sürecine geri dönüp baktığımda; inşaat takımından otel takıma kadar tüm personel müthiş bir eforla inanılmaz bir performans sergiledi. Biz de sonuçtan oldukça memnunuz…

 

-W Istanbul’un kalite ve hizmet anlayışı hakkında bilgi alabilir miyiz?

 

W Istanbul’un hizmet standartları çok benzersiz ve kişiye özeldir, bu 2 nedenden dolayı çok sadık bir müşteri kitlesine sahibiz. Sloganımız olan “Ne istersen/Ne zaman istersen” ile konuklarımızın istek ve ihtiyaçları üzerinde tam bir kontrolümüz var, yani gerçek anlamıyla ne istersen/ne zaman istersen… Ayrıca misafirlerimizin isteklerini onlara sormadan sürpriz bir şekilde gerçekleştirmek adına konukların hobilerini, hoşnutsuzluklarını, seçimlerini ve profillerini içeren eksiksiz bir listeyi, günlük olarak titizlikle hazırlamaktayız.

 

Tutku noktalarımız olan müzik, moda ve tasarım ile birlikte bu yetilere sahip olmak W İstanbul konseptini tam tamına bütünlüyor.

 

-W Istanbul’un misafirlerine sunmuş olduğu ayrıcalıklar nelerdir?

 

W İstanbul’un konuklarına sunmuş olduğu ayrıcalıklar, konuklarının kendilerini özel hissetmesini sağlar. Bizde “WOW” anları dediğimiz, müşteri profillerini gerçekten anlamamızı sağlayan anlar vardır; müşterilerimizin neleri sevdiğini bulur ve onlara küçük sürprizler yaparız. Örneğin, şehrin ortasında büyülü bir deneyim yaşatan kabanalı odalarımızdan bir tanesini bize evleneceklerini beyan eden bir çift için dekore ederek onlara unutulmaz bir evlilik deneyimi yaşatmıştık. Ve çiftimiz bu durumdan çok etkilenmişti…

 

W İstanbul’un bir diğer ayrıcalığı ise dünyaca ünlü Hollywood film yıldızlarının ve Rihanna, Florida, 50 Cent ve Pitbull gibi birçok uluslararası sanatçının misafir olduğu Extreme WOW Suite’dir. Burada boğaz manzarası eşliğinde, içindeki DJ kabini kullanarak kendi kulübünüzü yaratıp İstanbul gecelerine damgasını vuracak partiler verebiliyorsunuz.

 

Marvelous Room

 

-Sosyal sorumluluk projelerinde yer alıyor musunuz?

 

Sosyal sorumluluk projelerine elbette katılıyoruz. Örneğin, Starwood Türkiye olarak “farklındalık yürüyüşü” dediğimiz 6 km’lik bir yürüyüşe katıldık. Burada tüm çalışanlarımız Belgrad Ormanları’nda 6 km boyunca koştu, Unicef’e bağış için küçük eşyalar, yemek ve tatlı sattılar. Bunun yanı sıra konuklarımızın her W İstanbul konaklamasında Unicef’i bir dolar ile desteklemelerini sağlıyoruz. Bu anlamda hayırseverlik adına bağışlarımız da bulunuyor.

 

1 Aralık AIDS farkındalık haftasında RED ile ortak olarak Afrika’daki AIDS yüzünden acı çeken çocuklar için bağış toplanmasını sağladık.

 

Ayrıca kokteyller arasında çekiliş biletleri sattık. W konseptini güzel bir amaç için kullanmak bizim için bir onurdu.

 

WOW Suite-Terrace View

 

İleriye yönelik hedefleriniz ve projelerinizden bahsedebilir misiniz?

 

Uluslararası restoran zinciri Pizza East’i Türkiye’ye getiriyoruz ve bu birliktelikten çok memnunuz.

 

Mart ayında tüm W konuklarına her odasında ücretsiz akıllı telefon sunacak bölgedeki ilk otel olacağız. Bu cihaz “Handy” olarak adlandırılacak olan konaklamanızı çok daha ayrıcalıklı ve özel hale getirecek bir mobil concierge hizmeti ve 7/24 chat ve interaktif özellikleri içerecek.

 

Son birkaç ay bizlerde farklı promosyonlar üzerinde çalıştık ve yeni heyecanlı aktiviteleri başlatmak üzereyiz.

 

Bu keyifli söyleşinin sonuna gelmişken, eklemek istediğiniz başka bir konu var mı?

 

Sadece ziyaretiniz için teşekkür etmek isterim. Türkiye’de, kültürle dolu bu büyük şehirde olmaktan, kesintisiz gece hayatından ve misafirperverlikten çok etkilendim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.