Constance Hotels & RESORTS’u Bir de Oya Mumcuoğlu’ndan Dinlemeye Ne Dersiniz?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Olmazsa olmaz kalite anlayışı ile lüks segmentin lideri olan Constance Hotels & RESORTS’un Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü Oya Mumcuoğlu dergimize konuk oldu. Keyifli bir röportaj gerçekleştirdiğimiz Mumcuoğlu ile tüm yönleriyle Constance’ı konuştuk…

– Röportajımıza kısaca sizi tanıyarak başlayabilir miyiz?

Galatasaray Lisesi mezunuyum. Lisans eğitimimi İstanbul Üniversitesi’nde tamamladım. Yüksek lisansımı ise Kadir Has Üniversitesi Kültür Varlıklarını Korumu Bölümünde yaptım. Şu anda ise dünyaca ünlü Constance Hotels & Resorts’un Türkiye satış ve pazarlama müdürlüğü görevini yürütüyorum.

– Constance Hotels & RESORTSnin kurulum süreci ve otellerin konumu hakkında bilgi alabilir miyiz?

“Hint Okyanusu’nda, konumlanan yedi otelimizde 1975 senesinden bu yana, dünyanın dört bir yanından gelen misafirlerimize eşsiz doğa ile konforu bir arada sunuyoruz. Hint Okyanusu’nun cennet adalar olarak bilinen bölgelerinde bulunan otellerimizin dağılımı ise şu şekildedir:

* Mauritius’ta Constance Le Prince Maurice, Constance Belle Mare Plage

* Seyşeller’de; Constance Lémuria, Constance Ephélia

* Maldivler’de; Constance Halaveli, Constance Moofushi

* Madagaskar’da; Constance Tsarabanjina

– Constance’ın hizmet anlayışı ve müşterilerine sunmuş olduğu ayrıcalıklar nelerdir?

Ada tatili sunan otellerimizin en büyük artısı, tatil için burayı seçen ziyaretçilere bambaşka bir dünya sunması ve günlük hayattan neredeyse soyutlayarak onlara gerek hizmetiyle gerekse muhteşem doğasıyla bambaşka bir deneyim sunması… Constance Hotels & RESORTS, dünyanın dört bir yanından misafirlerini ağırladığı için otellerin konsepti de mümkün olduğunca her millete hitap edebilecek, herkesi mutlu edebilecek tarzda düzenlenmiş durumda. Her ulusun milli bayramları, özel günleri yemek kültürleri ve değer yargıları baz alınarak oluşturulan hizmet anlayışımızda, bizim için önemli olan tamamen müşteri memnuniyeti…

Constance Hotels & RESORTS’da her şey en ince ayrıntısına kadar müşteri memnuniyeti esasına dayalı olarak düzenleniyor. Otellerimizde konaklayan müşterilerimizin nelerden hoşlandığı, yemekleri nasıl sevdiği tek tek görevliler tarafından not ediliyor. Örneğin bazı müşterilerimiz güneşin doğuşunu seyretmekten hoşlanıyor, bazıları ise gün batımını görmek istiyor… Oda seçimlerinde de bu unsurları göz önünde bulundurarak tercih yapmalarını sağlıyoruz.

Otellerimize dünyanın her yerinden rağbet oldukça fazla. Bu sebepten dolayı müşterilerimizi belirlerken, otellerimizde her milletten eşit oranda insan bulunmasına özen gösteriyoruz. Böylece farklı kültürden insanları tanıma şansınız da oluyor.

BMPAerialView2

– Constance Hotels & RESORTS’nde misafirleriniz bir günü nasıl geçiriyor? Bu noktada aktivitelerinizden bahseder misiniz?

Mauritius ve Seyşeller yıl boyunca 300 gün güneşli olması ve ortalama sıcaklığın 25 ° C olması nedeniyle golf tutkunları için her mevsim ideal iklimi sunuyor. Maurıtıus’ta Constance Le Prince Maurice, Constance Belle Mare Plage; Seyşeller’de Constance Lémuria otellerimizde 3 PGA onaylı, 18 delikli, birinci sınıf şampiyona golf sahaları bulunuyor. Bu otellerimizde golf akademisinde profesyonellerden golf eğitimi alma şansınızda mevcut.

Otellerimizde su altı dünyasını keşfetmek isteyenler için de birçok alternatif bulunuyor. Hint Okyanusu’nun sakin, berrak sularında mükemmel görüş imkanıyla farklı bir deneyim sunan dalış gruplarına katılabildiğiniz gibi, tüm seviyelerde deneyimli dalgıçlardan dalış eğitimi alarak da Hint Okyanusu’nun renkli sualtı dünyasını keşfedebilirsiniz.

– Ülkemizde turizm kavramını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Önceden Türkiye’de turizm kavramının ülkemize tatil yapmak için gelen yabancılar olduğu kanısı vardı. Ancak gelir düzeyimizin artması ve seyahatin artık lüks değil bir ihtiyaç olduğunun kabul görmesi sayesinde, ülkemizdeki turizm algısı da değişti. Bambaşka coğrafyaları ve iklimleri keşfetme arzusu oluştu. Özellikle son yıllarda Hint Okyanusu Adaları oldukça fazla ilgi görüyor. Avrupa’nın ihtişamının yerini günden güne Hint Okyanusu’nun egzotizmi alıyor.

Kendinizi şımartın!

Constance Hotels & RESORTS spa hizmetinde de gösterdiği özen ile fark yaratıyor. Dünyaca ünlü markaların işletiminde olan spa merkezlerimizde, bireysel ihtiyaçlara göre şekillendirilen her spa terapisi; el yapımı doğal yağlar, masaj ve vücut maskeleri ile zenginleştiriliyor. Tatiliniz esnasında hem ruhunuzu hem de zihninizi dinlendirecek olan Constance Hotels & RESORTS’un spa hizmeti, çeşitli ulusların tedavi şekilleri ve Hint Okyanusu spa tekniklerinden esinlenerek geliştirilmiştir. Ayrıca otelin kendi markası olan U Spa ürünlerini temin ederek tatil sonrası da bu aromatik ürünlerle spa’nın keyfini çıkarabilirsiniz.

 “Çocukların adası”

Günümüzde dijital dünya ve medya çocukların hayatında fazlasıyla yer kaplıyor. Bu şekilde çocuklar doğanın ve canlı yaşamının farkındalığını yaşayamıyor, sanal bir dünyada gelişiyorlar. Biz Constance Hotels & RESORTS olarak aileleriyle birlikte seyahat eden çocukların daha verimli ve kendi yaş guruplarına yönelik aktivitelerle geçirebilecekleri bir tatil planlıyoruz. Böylece çocuklar tatilleri boyunca dijital ortamdan soyutlanıyor, eğitimli koordinatörler eşliğinde yerel el sanatları ile ilgileniyor, heyecan verici egzotik keşifler yapıyorlar. Örneğin deniz kaplumbağaların yumurtalarına korunak yapıyorlar; bu şekilde doğa ile ilgili farkındalıkları gelişiyor. Ayrıca çeşitli ülkelerden gelen çocuklar ile birlikte zaman geçirdikleri için farklı kültürleri de tanıma fırsatı yakalıyorlar. Böylece aileler de gönül rahatlığıyla çocuklarından bağımsız olarak aktivitelere katılabiliyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.